Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Droid astromechaniczny serii R7

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z R7)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
R7-F5.jpg
R7
Producent Industrial AutomatonR7 był zwieńczeniem pracy Industrial Automaton nad serią droidów astromechanicznych.

Historia

W porozumieniu z władzami Nowej Republiki Industrial miała stworzyć droida astromechanicznego przeznaczonego dla myśliwców E-wing produkcji FreiTek, Inc. Dzięki temu, że konstruktorzy obu firm pracowali razem R7 i E-wingi wzięły udział w bitwie o Kalamar bez uprzednich testów.

Charakterystyka

R7 został stworzony jako najdoskonalszy model z serii R. Bardzo szybko wykonywał złożone prace, a w swojej pamięci mógł przechowywać współrzędne aż 15 skoków nadprzestrzennych. Bardzo solidny pancerz wytrzymywał ogromne dawki energii, co sprawiało, że był odporny na niemal bezpośrednie strzały z działek jonowych. Umieszczano go w kabinach E-wingów, a jego obecność miała w praktyce ogromny wpływ na sprawne działanie myśliwca.

Największą wadą R7 było ograniczenie do obsługi tylko E-wingów. W innych myśliwcach spisywał się znacznie gorzej. Ograniczone możliwości droida Industrial rekompensował na rynku dużym zapotrzebowaniem na egzemplarze z tego modelu.

Ciekawostki

  • Serial Wojny klonów wprowadził drobną nieścisłość. W odcinku Storm Over Ryloth pojawia się droid R7-D4, choć pierwsze droidy R7 pojawiły się niemal 30 lat później.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!