Nowa Republika/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Nowa Republika Galaktyczna
Dokument ustanawiający Deklaracja Nowej Republiki
Szef Państwa Naczelnik Państwa
Organ ustawodawczy Senat Galaktyczny
Stolica

Coruscant

Oficjalny język Basic
Data założenia 4 ABY
Data fragmentacji 27 ABY
Data reorganizacji 28 ABYNowa Republika (także Nowa Republika Galaktyczna lub Druga Republika Galaktyczna) to państwo powołane z inicjatywy Sojuszu dla Przywrócenia Republiki w 4 ABY, miesiąc po bitwie o Endor (podczas tego okresu przejściowego nazywana była Sojuszem Wolnych Planet).

Struktury władzy

Nazwą i ustrojem demokratycznym Nowa Republika nawiązywała do tradycji Starej Republiki, obalonej przez imperatora Palpatine'a.

Armia Nowej Republiki składała się głównie z sił należących przedtem do Sojuszu Rebeliantów. Dowódcy armii, również należeli przedtem do Sojuszu, np. Jan Dodonna czy admirał Ackbar. Utworzono także Ministerstwo Wojny i Ministerstwo Marynarki. W tych urzędach decydowano o najważniejszych sprawach militarnych.

Historia

Od 7 ABY, z niewielkimi przerwami, stolicę Nowej Republiki stanowiła planeta Coruscant - aż do jej upadku podczas inwazji Yuuzhan Vongów. Nowa Republika została później przekształcona w Galaktyczną Federację Niezależnych Sojuszów.


Ważniejsze rządy w galaktyce
[Pokaż/Ukryj]
To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z Wikipedii (zgodnie z licencją CC-BY-SA 3.0). Jej historię i autorów możesz obejrzeć pod tym adresem.