Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Skelly

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: rozbudować całość.

Skelly
Data i miejsce narodzin: 51 BBY
Data i miejsce śmierci: 11 BBY, pokład Foragera
Miejsce pochodzenia: Korelia
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Rude
Przynależność:
Profesja: Górnik
Skelly był mężczyzną rasy ludzkiej, ekspertem od materiałów wybuchowych i weteranem wojen klonów, mieszkającym na planecie Gorse. Pracował jako tunelowy w firmie Moonglow Polychemical. W 11 BBY wraz z Kananem Jarrusem, Herą Syndullą i Zaluną Myder powstrzymał zniszczenie Cyndy przez hrabiego Denetriusa Vidiana.

Biografia

Wojny klonów

Podczas wojen klonów Skelly walczył po stronie Republiki i należał do zespołu zajmującego się ładunkami wybuchowymi. Jego ostatnią misją podczas konfliktu była walka o Żużlową Jamę. Operacja zakończyła się katastrofą, z której Skelly był jedyną ocalałą osobą. Po wypadku do końca wojny leżał w śpiączce. Stracił też prawą dłoń i na jej miejsce wszczepiono mu nie w pełni sprawną klatooińską protezę.

Gorse

Po wojnie powrócił do swojego zawodu speca od wyburzeń. Pracował w wielu firmach w tej branży i z każdej z nich został dość szybko zwolniony. W końcu jednak został zatrudniony przez Lal Grallik w Moonglow Polychemical i zajmował się operacjami wydobywczymi thorilydu na Cyndzie.

Podczas pracy Skelly odkrył, że nadmierne eksploatowanie Cyndy prowadzi do nieuchronnego rozpadu księżyca. Chcąc temu przeciwdziałać, starał się przekonać innych pracowników Moonglow Polychemical do zaprzestania prowadzenia nieprzemyślanych działań, a ponieważ nikt nie chciał go posłuchać, obrał na cel Denetriusa Vidiana. Wierzył, że wpływowy hrabia pomoże mu w powstrzymaniu kompani górniczych. Plany pokrzyżowało Skelly’emu oskarżenie go o werbalne działania na szkodę Imperium. Chcąc wymknąć się szturmowcom wywołał dwa wybuchy i wykorzystując powstałe zamieszanie uciekł z Cyndy jako pasażer na gapę na statku Kanana Jarrusa. Jedi oddał Skelly’ego w ręce ochrony Moonglow, ale górnikowi udało się zbiec z pomocą Hery Syndulli. Spotkał się z hrabią Vidianem podczas jego inspekcji i przekazał mu holodysk z wynikami swoich badań. Hrabia jednak okazał się inny, niż spodziewał się Skelly, i prawie go zabił. Skelly uciekł i wysadził dwa promy, którymi Vidian miał odlecieć z Gorse. Potem uciekł busem z lądowiska wraz z Kananem i Herą. Okazało się, że w busie była też Zaluna Myder. Hrabia dzięki holodyskowi Skelly’ego obmyślił plan wysadzenia Cyndy. Skelly, Kanan, Hera i Zaluna postanowili go powstrzymać. Udało im się dostać do Składu Calcoraan, gdzie Kanan poinformował kapitan Sloane ze statku Ultimatum o oszustwach Denetriusa Vidiana. Potem wrócili w okolicę Gorse i Cyndy oraz dostali się na statek kolekcyjny hrabiego - Foragera. Skelly’emu z powodu obrażeń, jakie wcześniej zadał mu Vidian, nie udało się dojść na dziób statku razem z resztą. Pomimo tego plan ostatecznie się powiódł i Ultimatum rozpoczęło ostrzał Foragera. Hrabia Vidian chciał uciec transportowcem Kanana, ale Skelly powstrzymał go, detonując ładunki z baradium i zabijając zarówno jego i siebie.

Źródła