Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

TC-14

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
TC-14.jpg
TC-14
Data zniszczenia 32 BBY, Vuutun Palaa nad Naboo
Producent Cybot Galactica
Model Droid protokolarny serii TC
Typ Droid protokolarny
Wysokość 167 cm
Płeć Żeńska
Kolor sensorów Pomarańczowe
Uzbrojenie Brak
Przynależność Federacja HandlowaTC-14 była droidem protokolarnym serii TC, służącym na pokładzie Saak'aka, jednostce sztabowej Federacji Handlowej.

Biografia

TC-14 powstała jako produkt firmy Cybot Galactica, a zakupiona została przez Federację Handlową jakiś czas przed inwazją na Naboo. Jej oprogramowanie zawierało dane o etykiecie rozmaitych ras oraz ulepszony moduł komunikacyjny TranLang III. W połączeniu z jej nienagannymi manierami oraz miłym "charakterem" czyniło to z niej idealną portierkę oraz hostessę. Jej podstawowe zadanie w służbie Federacji Handlowej polegało na przyjmowaniu gości oraz ich skrytym szpiegowaniu. TC-14 miała obowiązek informować swoich panów o wszystkim co uznawała za podejrzane.

Kiedy w roku 32 BBY na Saak'ak przybyli dwaj ambasadorzy kanclerza Valorum, Qui-Gon Jinn oraz Obi-Wan Kenobi, TC-14 kulturalnie ich przywitała oraz zaprowadziło do sali, gdzie mieli spotkać się z wicekrólem Nute'em Gunray'em w celu negocjacji odnośnie blokady planety Naboo. Droid zauważyła jednak, że przybyli mężczyźni to rycerze Jedi i natychmiast poinformowała o tym fakcie swoich panów. Przerażeni Neimoidianie wysłali ją z powrotem do ambasadorów, aby miała na nich oko. TC-14 przy okazji zaniosła gościom napoje. Po krótkim czasie do pomieszczenia, w którym się znajdowali wtłoczono trujący gaz dioxis, gdyż wicekról Federacji, z rozkazu Dartha Sidiousa, postanowił zabić Jedi. Niewrażliwa na działanie gazu TC po prostu zebrała naczynia i opuściła salę, przepraszając wszystkich, w tym droidy bojowe, za powstałe zamieszanie.

Kilka dni później Saak'ak stał się celem ataku myśliwców N-1 pilotowanych przez mieszkańców Naboo, co było reakcją na zbrojną inwazję Federacji na ich planetę. W wyniku bitwy stacja kosmiczna została zniszczona, razem z TC-14, która była na pokładzie.

Ciekawostki

Źródła