Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Tohno

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tohno.jpg
Tohno
Data i miejsce narodzin: 42 BBY
Data i miejsce śmierci: 21 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Zielone
Przynależność:
Tohno była jedną z wielu Jedi walczących w wojnach klonów. Należała do tych, którzy bardzo wcześnie otrzymali rangę rycerza.

Biografia

18 miesięcy po bitwie o Geonosis - 21 BBY - Tohno razem z Obi-Wanem Kenobim i Anakinem Skywalkerem wzięła udział w bitwie o Zaadję. Jej zadanie polegało na dostaniu się do środka fabryki Separatystów i podłożeniu materiałów wybuchowych, podczas gdy odziały klonów, dowodzone przez Kenobiego, miały odwrócić ich uwagę. Tohno została wybrana do tego zadania, ponieważ wcześniej wraz ze swoim byłym mistrzem studiowała architekturę i inżynierię.

Jedi dostała się do głównego generatora zasilającego bazę i podłożyła ładunki wybuchowe, lecz została wykryta przez odział Geonosjan. Na pomoc wyruszył Anakin Skywalker, lecz mistrzyni Tohno uprosiła go, by zawrócił i wykonał swoją część zadania. Otoczona przez Geonosjan, zdetonowała ładunki wybuchowe. Jej poświęcenie pozwoliło zniszczyć fabrykę droidów bojowych i ocaliło życie tysięcy żołnierzy, którzy zginęliby w bezpośrednim szturmie na bazę Separatystów.

Ciekawostki

  • Używała miecza o zielonym ostrzu.

Źródła