Torgo Tahn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Torgo Tahn
Miejsce pochodzenia: Anzat
Rasa: Anzat
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Profesja: Zabójca
Torgo Tahn był anzackim zabójcą żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

Członek klanu zabójców

W nieokreślonym czasie, Torgo dołączył do anzackiego klanu zabójców. Wśród swoich pobratymców zaprezentował swoje umiejętności walki, co spowodowało, że został mianowany jednym z nauczycieli. W związku z przydzielonym mu zadaniem, Tahn zajął się szkoleniem rekrutów.

Jakiś czas później, gdy Anzat zdobył szacunek swoich pobratymców, w siedzibie klanu zjawił się Hutt, Wallanooga. Gangster ustalił z przywódcą stowarzyszenia, Anisem, że jego niewolnica, Aurra Sing powinna zostać przeszkolona na zabójczynię. Chcąc wyszkolić dziewczynę na jak najlepszego wojownika, przydzielono ją do Torgo. Instruktorowi szybko spodobała się nowa uczennica, przez co chciał ją lepiej poznać. By zrealizować swoje pragnienie, zorganizował lekcję podczas, której zabił Puloha, a następie przywołał do siebie Sing. Gdy pozostali uczniowie opuścili salę treningową, Anzat nawiązał rozmowę z dziewczyną, lecz ta uniknęła jej, tłumacząc się innymi obowiązkami.

Wraz z upływem tygodni, szkolenie Aurry Sing dobiegało końca. Gdy kobieta nauczyła się wszystkich aspektów sztuki śmierci, opuściła siedzibę klanu zabójców. Po jej odejściu, Torgo nadal pełnił funkcję nauczyciela, do czasu, gdy postanowił wznieść się w hierarchii organizacji. W celu realizacji swojego planu, zabił Anisa i dwóch innych pobratymców. Jego uczynek został jednak zauważony, przez co był zmuszony uciekać przed innymi zabójcami.

Polowanie na Aurrę Sing

Po opuszczeniu siedziby klanu, postanowił wykorzystać swoje śmiercionośne umiejętności w zawodzie łowcy nagród. Ku jego radości, na rynku pojawiło się zlecenie na Aurrę Sing. Mając słabość do białoskórej kobiety oraz chcąc zarobić pokaźną nagrodę, Tahn rozpoczął przygotowania do polowania. Jego strategia skupiona była na wprowadzeniu przyszłej ofiary w pułapkę. W tym celu, mężczyzna zakupił krążownik, na który za jakiś czas miała trafić Aurra.

Gdy wszystko zostało przygotowane, a była uczennica znalazła się na trefnym okręcie, Torgo zjawił się na jego pokładzie, po czym pojmał swoją ofiarę. Widząc Sing, Anzat przywitał się z nią, a następnie wyjaśnił przyczyny ich spotkania. Gdy to zostało omówione, zaczął wspominać przebieg ich współpracy w klanie zabójców. Poinformował swoją towarzyszkę o śmierci Anisa i o jego roli w tym wydarzeniu. Po zakończeniu rozpamiętywania przeszłości, zabójca zaczął się zastanawiać kto chciał dostać Aurrę Sing. Na jego nieszczęście, w tym samym momencie, kobieta uwolniła się, po czym błyskawicznie skrępowała swego prześladowcę. Była uczennica Tahna powiedziała mu iż sama wyznaczyła za siebie nagrodę, gdyż w rzeczywistości to ona polowała na Torgo. Dodała też iż to ona pierwsza zakupiła krążownik, na którym się znaleźli, a następnie sprawiła by znalazł się w rękach jej ofiary. Słysząc to, Anzat pochwalił jej spryt, lecz zauważył, że powinien zginąć. Aurra na te słowa stwierdziła iż jej zleceniodawcy, w postaci klanu zabójców, chcieli by zdrajca trafił w ich ręce żywy. Po zakończeniu tej wypowiedzi, Sing przetransportowała Tahna na sprawny statek, a następnie wyruszyła na spotkanie z Anzatami, po czym prawdopodobnie przekazała swego więźnia w ich ręce.

Źródła