Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Pieśń Aurry

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Piesn Aurry.jpg
Pieśń Aurry
Aurra's Song
Scenariusz: Dean Motter
Ilustracje: Isaac Buckminster Owens
Kolory: Ronda Pattison
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
21 czerwca 2000
(w Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!)
Wydanie polskie: Egmont Polska
18 marca 2011
(w SWK 3/2011)
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Typ publikacji: One-shot
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 36 BBY


Pieśń Aurry (Aurra's Song) to 12-stronicowy komiks opublikowany w Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!. W USA ukazał się nakładem Dark Horse Comics 21 czerwca 2000 roku. W Polsce swoją premierę miał 18 marca 2011 roku nakładem wydawnictwa Egmont w trzydziestym pierwszym numerze Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Aurra Sing, która pierwszy raz pojawiła się w Mrocznym widmie, była niegdyś padawanką Jedi. Opuściła jednak zakon i została łowczynią nagród, specjalizującą się w zamachach na Jedi oraz polityków. Komiks ukazuje początki jej kariery, która trwała ponad siedemdziesiąt lat.(Egmont Polska, 2011)

Streszczenie

W przestrzeni kosmicznej, dryfuje uszkodzony statek. Na jego pokładzie, Aurra Sing zostaje schwytana przez Torgo Tahna. Gdy sytuacja zostaje ustabilizowana, Anzat wita swoją ofiarę, mówiąc, że nie widzieli się od długiego czasu. Łowczyni nagród jest zdziwiona jego widokiem. Mężczyzna wyjaśnia, iż za głowę Aurry wyznaczono nagrodę, a ona sama ma zostać dostarczona żywa do zleceniodawców. Słysząc to, Sing stwierdza, że jej oprawca nie zdoła wziąć jej żywcem, lecz ten ignoruje to, rozpoczynając wspominanie dawnych lat.

Kilka lat wcześniej, Aurra została schwytana przez piratów, a następnie sprzedana Huttowi, Wallanoodze. Po oglądnięciu nowego nabytku, gangster stwierdził iż dziewczyna nie nadawała się na nałożnicę, w związku z czym udał się na spotkanie z anzackimi zabójcami. W rozmowie z dowódcą kryminalistów, Hutt rozkazał wyszkolić Sing na zabójczynię. Pomysł ten został odebrany z dystansem, gdyż Anzatowie nie przepadali za innymi rasami, lecz wyrażono zgodę na jego zrealizowanie. Aurra trafiła do grupy uczniów Torgo Tahna, który na zajęciach demonstrował jej różne formy zabijania. Po jednej z lekcji, Anzat wyraził chęć bliższego poznania dziewczyny, lecz ta go zignorowała.

Kończąc swoją opowieść, Torgo stwierdza, że Sing zawsze gardziła jego radami oraz że nie zabił jej tylko przez sympatię do jej osoby. Słysząc to, Aurra mówi, że Tahn nie byłby w stanie zadać jej śmiertelnego ciosu, gdyż był zwykłym członkiem swojego klanu. Po krótkim namyśle, zabójca przyznaje jej rację, po czym zaczyna się zastanawiać kto wyznaczył za nią nagrodę. Torgo stwierdza, że gildia łowców nagród nie byłaby zdolna do takiego posunięcia, więc Aurra musiała narazić się komuś potężnemu. Łowczyni puszcza te słowa mimo uszu, a następnie pyta rozmówcę o jego karierę w gildii. Mężczyzna wyznaje jej, że odszedł ze stowarzyszenia oraz że opuścił klan Anzatów. Jako powód tego posunięcia podaje zabójstwo Anisa i kilku innych współbraci. Po zakończeniu opowieści, Torgo zaczyna się zastanawiać czy chce dostać nagrodę za Aurrę, czy tylko spożyć jej zupę. Po krótkiej chwili, zabójca porzuca swoje rozważania, po czym wyjawia swojej ofierze, że od dawna planował ją pojmać, przygotowując po drodze całą scenerię ich konfrontacji. Gdy Tahn kończy wypowiedź, Aurra uwalnia się z krępujących ją więzów, po czym błyskawicznie obezwładnia swojego rozmówcę. Gdy sytuacja zostaje ustabilizowana, kobieta informuje Anzata, że tak naprawdę to ona przygotowała pułapkę na niego, a wszystkie wcześniejsze wydarzenia zostały starannie zaplanowane. Słysząc to, Torgo jest zadziwiony błyskotliwością łowczyni, lecz dodaje iż powinien nie żyć. Aurra mówi mu iż klan jego pobratymców chce go dostać żywego, gdyż ma wobec niego specjalne plany.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2000, 21 czerwca
(w Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!)
USA --- Dark Horse Comics 12 stron Druk (miękka) ---
2011, 18 marca
(w Star Wars Komiks 3/2011)
Polska 9771899488316 Egmont Polska 12 stron Druk (miękka) 6,50 PLN

Recenzje