Anzatowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Anzatowie
Planeta macierzysta: Anzat
Język:
Wzrost: 150 cm - 170 cm
Cechy charakterystyczne: Telepatia
Anzatowie byli rasą humanoidalnych istot wywodzącą się z planety Anzat.

Wygląd zewnętrzny

Anzatowie wyglądali niemal jak ludzie, choć często posiadali nienaturalnie spłaszczone, szerokie nosy (nie było to regułą, co udowadnia przykład Saljé Tashy). Najistotniejszą różnicą było jednak posiadanie dwóch długich ssawek, zazwyczaj ukrytych w kieszeniach skórnych, znajdujących się pomiędzy szczęką, a nosem. Za ich pomocą Anzatowie pożywiali się esencją życiową innych istot, wysysając ją przez nozdrza ofiary. W swoim języku nazywali ją zupą. Najbardziej cenili sobie zupę istot czerpiących z życia pełnymi garściami, takich jak Han Solo, którego esencja stała się obiektem pożądania Dannika Jerriko. Anzatowie uważali także, że gdy ofiara walczy, jej zupa smakuje o wiele lepiej. Anzatowie byli istotami długowiecznymi, mogli dożyć nawet tysiąca lat.

Zdolności psychiczne

Anzatowie byli zdolnymi telepatami, a ich zdolności rosły wraz z wiekiem. Potrafili obezwładniać swoje ofiary, uniemożliwiając im ucieczkę i ułatwiając sobie dostęp do ich esencji. Potrafili również ukrywać swoją obecność. Oprócz tego potrafili wyczuwać zupę na odległość.

Anzaccy Jedi

Kilku Anazatów zostało Jedi, ale nie potrafili opanować odwiecznego głodu zupy i przeszli na ciemną stronę Mocy. Volfe Karkko został uwięziony w polu energetycznym na planecie Kiffex, gdzie w 30 BBY został pokonany przez Quinlana Vosa. Nikkos Tyris stał się założycielem sekty Jensaarai. Zginął w 19 BBY z ręki Nejii Halcyona.

Źródła

Zobacz przedstawicieli
rasy Anzatów.
To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.