Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Towarzysze broni

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Freecomicbookday2005.jpg
Towarzysze broni
Brothers in Arms
Scenariusz: Miles Lane
Ilustracje: Nicola Scott
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
7 maja 2005
Wydanie polskie: Egmont Polska
14 sierpnia 2009
(w Star Wars Komiks 8/2009)
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Typ publikacji: One-shot
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 20 BBY


Towarzysze broni (Brothers in Arms) to komiks, którego akcja rozgrywa się w 19 BBY. Został wydany 7 maja 2005 roku przez Dark Horse Comics w czasie akcji Free Comic Book Day. W Polsce został wydany 14 sierpnia 2009, w Star Wars Komiks 8/2009.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Akcja tej historii rozgrywa się na cztery i pół miesiąca przed wydarzeniami, przedstawionymi w filmie Zemsta Sithów i wkrótce po przygodach, ukazanych w wydanym także w Polsce komiksie Obsesja. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi wykonują misję na planecie Ruhe. Mistrza i ucznia, którzy już wkrótce staną się śmiertelnymi wrogami, łączy jeszcze głęboka więź. - (Egmont Polska, 2009)

Streszczenie

Ruhe. Po lądowaniu na planecie Anakin i Obi-Wan znajdują twierdzę Dooku. Zaraz po znalezieniu twierdzy Anakin obmyśla plan zaatakowania twierdzy na śmigaczach. Obi-Wan miał wątpliwości, lecz po chwili zgadza się. Wydaje rozkaz komandorowi Jenksowi przygotowania śmigaczy i kazał mu jak najszybciej naprawić kanonierkę. Po przygotowaniu pojazdów Anakin, Obi-Wan i dwa klony ruszyli na twierdzę Dooku. Podczas jazdy Republikanie wpadli w zasadzkę. Obi-Wanowi i Anakinowi udaje się przeżyć zasadzkę, jednak stracili śmigacze i dwóch klonów. Pomimo marnej sytuacji poszli naprzód. Następnego dnia Anakin i Obi-Wan dotarli do twierdzy. W twierdzy nie było właściciela, zaś na Jedi była przygotowana zasadzka. Obydwu Rycerzom udaje się uciec na lądowisko, jednak statku strzegły trzy drodeki. Podczas walki z nimi Obi-Wan spadł w przepaść. Po chwili Anakin widzi, że Obi-Wan nie spadł w przepaść, bo uratowały go klony na na naprawionej kanonierce. Gdy Anakin i Obi-Wan znaleźli się na kanonierce, Jenks wydał rozkaz do odwrotu.

Jakiś czas później po misji na Ruhe Anakin i Obi-Wan przechadzali się po Venatorze. Obi-Wan objaśnia cel ich nowej misji: mają schwytać Nute'a Gunraya, który ukrywa się na swej rodzimej planecie: Cato Neimoidia.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2005, 7 maja USA --- Dark Horse Comics 22 strony Druk (miękka) Darmowy
2009, 14 sierpnia
(w Star Wars Komiks 8/2009)
Polska --- Egmont Polska 22 strony Druk (miękka) 5,90 PLN

Recenzja


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!