Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Zamek Grievousa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zamek Grievousa.

Zamek Grievousa to tajna siedziba przywódcy droidów położona na trzecim księżycu planety Vassek.

Charakterystyka

Grievous założył tą kryjówkę na mglistym księżycu Vassek. Umieścił w niej rzeźby przedstawiające siebie w swoim poprzednim wcieleniu. Dodatkowo przygotował rozległe pułapki i dokładny system zabezpieczeń. Na straży obiektu stały oddziały IG-100 MagnaGuardów oraz roggwart, Gor. Cyborg zapewnił sobie również obsługę techniczną w postaci EV-A4-D, który był jego osobistym lekarzem i pomocnikiem.

Historia

W nieokreślonym czasie wojen klonów na Vassek przybyli Jedi Kit Fisto i Nahdar Vebb wiedzeni sygnałem z uprowadzonego statku Republiki. We wnętrzu budynku mieli nadzieję znaleźć wicekróla Nute'a Gunray'a, lecz ich nadzieje spełzły na niczym. Wkrótce potem przybył Grievous i rozpoczął walkę z intruzami. Przeciwko nim wystawił wszystkie pułapki, swoich strażników oraz Gora. Jedi mimo to pokonali większość niebezpieczeństw, dlatego Grievous osobiście ruszył do walki. Cyborg zabił Nahdara Vebba lecz mistrz Jedi Fisto zdołał zbiec. Nie wiadomo czy po odkryciu przez Republikę tej placówki Grievous wciąż z niej korzystał.

Ciekawostki

  • W artykule Drawing from the Imagination: Mythological Creatures in Star Wars budynek ten został porównany do należącego do mitologicznego króla Minosa pałacu na Krecie, w którego podziemiach miał zamieszkiwać Minotaur.
  • Wnętrza zamku czerpią swą inspirację z twórczości szwajcarskiego artysty Hansa Rudolfa Gigera, najbardziej znanego ze stworzenia postaci ksenomorfa z filmu Obcy – ósmy pasażer Nostromo.[1]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!