Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Kit Fisto

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Fisto.jpg
Kit Fisto
Data i miejsce śmierci: 19 BBY, Coruscant[1]
Miejsce pochodzenia: Glee Anselm[2]
Rasa: Nautolanin[2]
Wzrost: 196 cm[2]
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry: Zielona
Przynależność:
Profesja:
Kit Fisto był mistrzem Jedi oraz członkiem Rady Jedi, żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej. Jego padawanem był Nahdar Vebb. Należał do rasy Nautolan i był znany z ogromnej życzliwości oraz dobrego poczucia humoru.

Biografia

Gdy Obi-Wan Kenobi został uwięziony przez hrabiego Dooku, mistrzowie Jedi Mace Windu i Yoda zdecydowali, że muszą ruszyć mu na ratunek. Mace Windu zebrał grupę Jedi, w której skład wchodził Kit Fisto i ruszyli na Geonosis.

Dotarli na arenę Petranaki, gdzie toczyła się egzekucja Kenobiego, Anakina Skywalkera oraz senator Padmé Naberrie. Windu podszedł do nic niespodziewających się Dooku oraz Jango Fetta, a następnie przyłożył swój miecz świetlny do szyi łowcy nagród i po krótkiej wymianie zdań, doszło do walki między Jedi, a armią droidów, w której uczestniczył nautolanin. Wielu Jedi zginęło, a pozostali przy życiu zostali otoczeni przez droidy. Dooku zaproponował, że jeśli się poddadzą to daruje im życie, lecz ci nie przyjęli propozycji. Gdy miało dojść do zabicia ocalałych Jedi, w ostatniej chwili zostali uratowani przez mistrza Yodę, który przybył na czele całej armii klonów. Fisto oraz reszta ocalałych Jedi, rozpoczął ewakuację i wsiadł na pokład jednej z kanonierek LAAT/i. Gdy rozpoczęła się bitwa, wraz z Windu oraz Mundim wysiadł z kanonierki, a następnie objął dowództwo nad klonami i ruszył z nimi do szturmu. Po długich walkach, Republika odniosła zwycięstwo a wydarzenie te zapoczątkowało wojny klonów.

Gdy Anakin Skywalker poinformował Mace'a Windu, że Mrocznym Lordem Sithów, którego szukają jest kanclerz Palpatine, ten od razu zebrał grupę szermierzy, w której skład wchodził Fisto i udał się z nimi do Senatu Galaktycznego, aby go aresztować. Po krótkiej wymianie zdań, Sith zaatakował Jedi, a następnie zabił Agena Kolara i Saesee Tiina, a po krótkiej wymianie ciosów, Kita Fisto.

Przypisy

Źródła