Glee Anselm

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Opis

Glee Anselm
Astrografia
Region: Środkowe Rubieże[1]
Układ: Jalor
Współrzędne: J-7[1]
Geografia
Typ: Skalista
Atmosfera: Tlenowa
Dominujący krajobraz:
  • Oceany
  • Dżungle
  • Trawiaste pola
  • Góry
Ważne miejsca:
  • Dzielnica 74
Społeczeństwo i inne
Struktura demograficzna:
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Glee Anselm była planetą, którą zamieszkiwali Nautolanie [2] oraz Anselmi Pochodził stamtąd między innymi Tobias Beckett.[3] Glee Anselm była planetą znajdującą się w układzie Jalor w Środkowych Rubieżach galaktyki. Powierzchnia planety była pokryta wodą i nie posiadała większych lądów. Żadne światło nie docierało do głębin oceanów Glee Anselm, co spowodowało, że lud Nautolan ewoluował,by widzieć w ciemności oceanów. Na małych wyspach rozsianych po oceanach znajdowały się dżungle, góry, plaże i trawiaste pola.

Historia

Przed rozpoczęciem Wojen Klonów, Wielki Mistrz Yoda z Zakonu Jedi pomógł zorganizować test dla Mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego i jego Padawana, Anakina Skywalkera. Test polegał na szukaniu Mistrza Yody, właśnie na Glee Anselm.

Według legendy, na Glee Anselm istniał kontynent pełen życia, zanim zatonął na dnie morza tysiące lat przed upadkiem Republiki Galaktycznej. (Opisane w zbiorze opowiadań Myths & Fables, szczególnie w opowiadaniu Vengeful Waves)

Przed wybuchem Wojen Klonów, Mistrz Yoda z Zakonu Jedi zorganizował test dla Mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego i jego Padawana, Anakina Skywalkera. Wyzwanie polegało na odnalezieniu Mistrza Yody właśnie na Glee Anselm.

W 3 roku BBY Glee Anselm była jednym z zaledwie czterdziestu światów, które nadal wysyłały swoich przedstawicieli do Legislatury Praktykantów.

Mieszkańcy

"Na mojej rodzinnej planecie Glee Anselm istnieje duża płazowa bestia zwana wooriid - powolne, mięsożerne stworzenie obdarzone masą szczęk wypełnionych ostrymi zębami." - Kit Fisto

Glee Anselm była domem dwóch inteligentnych ras: Anselmi, które zamieszkiwały ląd, i Nautolanie, które preferowały życie w wodzie. Anselmi żywili urazę wobec swoich morskich kuzynów, nazywając ich "gill heads" i dążąc do dominacji. Na tej planecie istniały również społeczności ludzi oraz różnorodne stworzenia, takie jak jaszczuromewy, wieloryby i wooriid'y.

Ciekawostki

  • Nautolanie i Anselmi niegdyś byli przyjaźnie do siebie nastawieni.

Przypisy

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.