Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


BL-17

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BL17.jpg
BL-17
Stwórca Konfederacja Niezależnych Systemów
Model Bitewny legionista serii BL
Typ Droid bojowy
Płeć Męska
Kolor sensorów Pomarańczowy
Uzbrojenie Blaster AAP-11
Przynależność
 • Mandalorianie
 • Konfederacja Niezależnych Systemów
 • Boba Fett • BL-17 był jednym, z tysiąca jednostek BL, jakie Separatyści wyprodukowali w czasie wojen klonów jako wsparcie dla sił Mandaloriańskich Protektorów, BL-17 był jedynym znanym egzemplarzem który przetrwał ten konflikt.

  Biografia

  W bliżej nieokreślony sposób w posiadanie droida wszedł Boba Fett. W 15 BBY łowca nagród przyjął na planecie Boonta zlecenie od Sise'a Fromma. Fett miał zabić przebywających na planecie rebeliantów oraz zniszczyć R2-D2 i C-3PO. W ramach zlecenia łowca wysłał BL-17 by pomógł, Thallowi Jobenowi, Jordowi Dusatowi i Kei Moll, dzięki czemu zdobył ich zaufanie, co pozwoliło mu zaatakować w preferowanym momencie. BL-17 odnalazł należącego do nich droida C-3PO i zaoferował mu współpracę. Droid protokolarny przekazał wieści reszcie grupy i skorzystali z pomocy oferowanej przez BL-17, czyli z garażu, gdzie mogli schować swój śmigacz - White Witch. BL-17 nawiązywał dalszą znajomość z C-3PO, przekonując go nawet, że obaj pochodzą z tej samej fabryki. Wkrótce wprowadził w życie swój plan. Wychodząc z garażu wraz z C-3PO, pozwolił mu iść przodem. Zostając z tyłu, uszkodził panel otwierający drzwi oraz aktywował butlę znajdującą się wewnątrz, która wpuściła gaz szkodzący Kei, którą uratował przebywający w pobliżu R2-D2.

  Podejmując kolejną próbę sabotażu, BL przekonał C-3PO, że pojazd dla bezpieczeństwa należy zabrać w inne miejsce. Tym miejscem okazało się wysypisko śmierci. W całość jednak wmieszał się droid dozorca - Proto One, przez którego BL zmuszony był ujawnić swą prawdziwą przynależność. W czasie walki, jaka się wywiązała, C-3PO pchnął droida ku dużej stercie złomu, która chwilę później spadła kończąc egzystencję BL-17.

  Źródła


  Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!