Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Concord Dawn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Concord Dawn.png
Concord Dawn
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże
Układ: Concord Dawn
Geografia
Typ: Skalista
Społeczeństwo i inne
Języki: Basic
Ludność: Ludzie
Przynależność:
Concord Dawn to planeta należąca do wojowniczego ludu Mandalorian i będąca pod wpływem frakcji Obrońców.

Historia

Wojny

Przez Concord Dawn przeszło ponad sto wojen, gdyż Mandalorianie lubowali się w walce. Jednak wszystkie te konflikty odcisnęły na planecie silne piętno - ponad ćwierć planety zostało zniszczone. Podczas wojny domowej, Concord Dawn znalazło się we władaniu Obrońców, którzy byli wrogo nastawieni do Straży Śmierci.

Wojny klonów

Podczas wojen klonów, na Concord Dawn mandaloriańscy Obrońcy szkolili pilotów dla Wielkiej Armii Republiki. Szkolenie nadzorował Fenn Rau, przywódca tej frakcji.

Czasy Imperium

W roku 3 BBY, Imperium Galaktyczne kontrolowało większość terenów Mandalorian, jednak Concord Dawn zostawili w spokoju, gdyż nawet imperialni nie chcieli zadzierać z Obrońcami, którzy byli doborowymi wojownikami Mandalorian. Gdy rebeliancka Komórka Feniks musiała obrać nową trasę na Lothal, Sabine Wren zaproponowała skrót przez Concord Dawn. Wyruszyła wraz z Herą Syndullą i Eskadrą Feniksów, by uzyskać zgodę od Fenna Rau na przelot dla floty. Na miejscu zostali jednak zaatakowani, gdyż przywódca Obrońców współpracował z Imperium, które go opłacało. Podczas walki, Hera została raniona przez Fenna. Wtedy Kanan Jarrus postanowił spróbować negocjacji, a Sabine chciała wyrównać rachunki z Rau. Po przybyciu na trzeci księżyc planety doszło do starcia, podczas którego Kanan i Sabine uprowadzili przywódcę Obrońców i ostatecznie przekonali go do przymierza z rebeliantami.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!