Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dark Emperor (dodatek do Dark Forces II)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jokasta2.png
Obiekt, który nie jest u nas zarejestrowany, nie istnieje.

Ten artykuł zawiera treści niezgodne z porządkiem zarówno kanonu jak i Legend.


Opisane tu zagadnienia nie należą do kanonu, jak również stoją w sprzeczności z porządkiem wydarzeń z Legend (Expanded Universe).

Dark Emperor - niekanoniczne rozwinięcie gry Jedi Knight: Dark Forces II, wymyślone przez fanów gry. Rozgrywa się tuż po tym, jak Kyle Katarn wybrał Ciemną Stronę i stał się nowym Imperatorem z Sariss u jego boku.

Fabuła

Imperator Katarn nakazuje Sariss zniszczyć bazę Rebelii na Danucie. W tym czasie morduje on mieszkańców księżyca Nar Skaddaa. Rebelianci zakładają nową bazę na planecie Ruusan. Obok tej bazy mają też kopalnię. Imperator wysyła swoich ludzi zaatakować ją. Jednak żaden z nich nie wraca. Katarn także tam przybywa i rujnuje kopalnię. Kiedy udaje się do ukrytej bazy Rebelii, okazuje się, że ci, co przeżyli, przyłączyli się do Sojuszu. Kyle zabija wielu Rebeliantów i wykrada wszystko z bazy. W końcu opuszcza bazę, po czym razem z Sariss zabija w pojedynku Luke'a Skywalkera. Potem Katarn kolejny raz udaje się w głąb Doliny Jedi. Nieznana moc przywraca życie sześciu Mrocznych Jedi, których Katarn już wcześniej pokonał. Jerec i Mroczni Jedi na jego usługach zamierzają przejąć władzę. Sariss boi się walczyć z nimi. Imperator Katarn zabija ich wszystkich.

Zobacz też


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!