Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Jedi Nadiru Radena

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Cześć! Miło Cię widzieć! Mam tylko prośbę - nie dodawaj treści związanych z Opowiadami Fanowskimi, chyba, ze tymi LICENJOWANYMI - czyli np e-bookami do Clone Wars. Na takie czysto fanowski produkcje narazie nie ma miejsca na Ossusie (podkreślam NA RAZIE) - to się pewnie niebawem zmieni. Witaj! --Yako 15:12, 18 wrz 2006 (CEST)

Również gorąco witam! Z tymi opowiadaniami fanowskimi to nie ma problemu - w najbliższym czasie i tak chcę się zająć tylko sprawami związanymi z The Outer Rim (czyli w zasadzie napisać 3 hasła: o samej stronie, o encyklopedii i jeżeli to nie będzie problemem o Polowaniu na Jedi). Z fanfikami poczekam, aż wy napiszecie jakieś hasło na ten temat. Jeszcze raz witam i życzę powodzenia w walce z "jednolinijkowcami", bo oni są wyraźnym utrapieniem na Ossus... --Jedi Nadiru Radena 07:39, 19 wrz 2006 (CEST)

Force Crusader i prawa autorskie

Sprawa zostanie poddana badaniu. Jeśli okaże się, że są to kopie z TOR-a to zostaną usunięte. Ponieważ są to hasła z FC, muszę poznać także ich zdanie na ten temat. Możesz podać, kiedy te hasła zostały umieszczone na Encyklopedii The Outer Rim. DantE 07:23, 4 gru 2006 (CET)

Dokładnie ci nie powiem, bo system zapisu "kiedy" został wprowadzony może z pół roku temu, ale biorąc pod uwagę, że hasła mają numery 362 i 386, musiały one powstać jeszcze w październiku 2005 roku. --Jedi Nadiru Radena 07:48, 4 gru 2006 (CET)
Gwoli ścisłości. Oba hasła, a przynajmniej Amise Griff, są mniej lub bardziej dokładnymi tłumaczeniami z CUSWE zarówno w przypadku FC jak i TOR. Trudno więc tu mówić aby FC splagiatował z TOR. DantE 19:51, 4 gru 2006 (CET)
Równie trudno nie spostrzec, że teksty się tylko nieznacznie od siebie nie różnią. Z doświadczenia wiem, że tłumaczenia powinny się bardziej różnić. Weźmy taki np. "Super Niszczyciel Gwiezdny" albo "Imperialny Admirał". Z tego co wiem, nie jest to zgodne z waszymi ustaleniami, gdyż u was jest bodaj "gwiezdny superniczyciel", no i rzecz jasna małe litery. --Jedi Nadiru Radena 19:57, 4 gru 2006 (CET)

zaproszenie

Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu -zapraszam do głosowania w sprawie zmian w sposobie wyboru polecanego artykułu. Każdy głos się liczy. Darth petter 12:27, 10 gru 2006 (CET)

Wracasz?

Długo Cię nie było. Czy to znaczy, że zamierzasz od teraz bardziej zaangażować się w Ossusa? Oczywiście, to Twój wybór - nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji :) . Po prostu przydałby się nam ktoś tak dobrze obeznany choćby w świecie KotORa. Jaro 16:32, 24 wrz 2007 (CEST)

Grafiki

Witaj, do części grafik, dodanych przez Ciebie do Biblioteki, brakuje niezbędnych informacji. Proszę, uzpełnij je. Oto wspomniane grafiki:

Z góry dziękuję --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  15:21, 11 lut 2008 (CET)

Meil

Nie parę dni temu, tylko wczoraj. I dotarł :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  11:43, 20 maj 2008 (CEST)

Daty wojny domowej Jedi itd.

Skąd pochodzi w Twoich edycjach data (np.) 3959 BBY jako początek WDJ? W NEC i JvS opublikowane są inne daty... Czyżby znów się to zmieniło? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  12:02, 25 cze 2008 (CEST)

Jedi vs Sith podaje błędną datę (gorzej: podaje dwie błędne daty, bo raz uznaje 3961, a raz 3958 za początek wojny), natomiast TNEC sam zawiera tyle błędów, że też bym się nie zdziwił, gdyby i tam coś, za przeproszeniem, pieprznięto. Daty rozgrywania Wojny Domowej Jedi zostały dawno temu kanoniczne uznane za 3959-56 BBY, a to za sprawą źródła nr. 1, czyli drugiej części KotORa. Dzieje się on w 3951 roku BBY, pięć lat przed Bitwą o Rakatę Prime, cztery lata przed Wojną Domową Sithów i odlotem Revana w Nieznane Regiony (co jest powiedziane właśnie w grze). W pierwszym zaś KotORze z rozmów z Radą Jedi na Dantooine wynika, że Revan przez dwa pierwsze lata wojny prowadził Imperium Sithów, a rok przed wydarzeniami z KotORa został 'zmieniony' na stanowisku MLS przez Dartha Malaka. Wniosek jest jeden: wojna musiała zacząć się w 3959 roku BBY. --Jedi Nadiru Radena 12:29, 25 cze 2008 (CEST)
Aha, czyli znów problem ze sprzecznymi źródłami, które miały "wyjaśnić" i doprecyzować"... Może warto by to było opisać w przypisach or sth? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:18, 25 cze 2008 (CEST)
Yeah... TNEC niestety nie mam, więc nie jestem w stanie stwierdzić, co konkretnie jest tam źle, natomiast mógłbym zrobić dla artykułu o JvS dział "Nieścisłości z kanonem" i wpisać tam zauważone przeze mnie niezgodności z kanonem. Napisałem o tym w zalinkowanej recenzji, więc zrobi się to raz-dwa. --Jedi Nadiru Radena 14:42, 25 cze 2008 (CEST)


Linki w komiksach Legacy

Akuratnie nie mam czasa bo wyjeżdżam do Wawy a linki dodawałem pobieżnie , wracam jutro i zajmę się całym Legacy.--Sidious 14:36, 12 lip 2008 (CEST)

Nazwa serwisu

Witam. Jeśli dalej nie możecie się porozumieć z Sethem w sprawie nazewnictwa portalu, który prowadzi, rozwiążcie to proszę na swoich stronach dyskusji/e-mailowo. Nie ma sensu żebyście nawzajem revertowali sobie edycje :P Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  22:50, 27 lip 2008 (CEST)

Tekst do szablonu

Hello. Zrobiłem Szablon:PBF coby pooznaczać nim odpowiednie hasła. Wszystko okej, tylko przydałby się jakiś tekst zamiast tego "Luke, Leia, Chewie... Stacy?" - nie mogłem nic wymyślić bo nigdy w takie coś nie grałem, ale jestem pewien, że Ty wpadniesz na jakiś ciekawe zdanie które by ładnie podsumowywało cały ten interes ;-) Więc jakby udało Ci się coś wymyślić to zmień pliz, dzięki z góry. signstraznik.png Sky Dyskusja  02:57, 19 maj 2009 (CEST)

Recenzje

Hello again. Sekcja "Recenzje" powinna znajdować się na samym dole artykułu, a nie np. nad sekcją "Galeria" ("Recenzje" to tak samo jak "Linki zewnętrzne"). Aha, i fajny tekst do szablonu. Pozdrawiam signstraznik.png Sky Dyskusja  03:54, 22 maj 2009 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!