Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Sky/Archiwum 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Aktualna moja strona dyskusji tutaj

Bormea z Darpą, czyli problemy z RTR...

Luknij tutaj plz: Dyskusja_grafiki:Rimmanski_szlak_handlowy_-_PL_by_Sky.jpg signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:35, 23 lis 2007 (CET)

No właśnie nie wiem, skąd to Mid Core... Podejrzewam, że to po prostu dodatkowy podział Core Worlds na Core i Mid Core (a Deep Core pozostaje osobno), ale gdzie i przez kogo wprowadzony? Skoro sprawdzałeś w LotE i nie ma tam tego, to może w ogóle ktoś sobie to wymyślił. Anyway, proponowałbym nie robić tego podziału, tylko zostawić Światy Jądra czy tam środka. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:24, 26 lis 2007 (CET)

Rakatanie na Coruscant

Jeżeli gdziekolwiek są o tym jakieś informacje, to chyba nie w materiałach RPGowych (no, może w Coruscant and the Core Worlds, ale wątpię)... Spodziewałbym się raczej jakiejś marginalnej wzmianki w New Essential Chronology albo którymś z pokrewnych przewodników, ew. w jakimś artykule kolegi Abla. Albo po prostu nadinterpretacji autora artu na Wookiee. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  11:35, 13 gru 2007 (CET)

Edit: Trochę pogrzebałem w sieci. Ten artykuł na Wookiee powołuje się na Nowego Esenszala. Masz go w domu, czy mam sprawdzić w wolnej chwili? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  11:37, 13 gru 2007 (CET)
Ja za to bywam wkurzony, bo mam "chronologa", a nie mam nowych postaci czy droidów, a niektóre kluczowe informacje, które, wydawałoby się, powinny być w "chronologii", poutykane są po jakichś egzotycznych miejscach... Ale to chyba celowa polityka jest: "kup wszystkie!" signstraznik.png NLoriel Dyskusja  17:05, 13 gru 2007 (CET)
Znalazłem, przeczytałem, uzupełniłem art. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  21:23, 16 gru 2007 (CET)
Gdzie dopadłeś Coruscant and Core...? Ja nie mogę nigdzie namierzyć od dłuższego czasu, kiedyś w rebelu zamówiłem, to też nie mogli zdobyć i ostatecznie sprowadzili mi zamiast tego Geonosis...;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:00, 17 gru 2007 (CET)

Sky, niestety nie mam pojecia jak dodaje sie grafiki i skad mam je wziac - jestem od tekstow, a nie od grafik... Zreszta ja sprawdzam te teksty, a nie je pisze i nie jestem w stanie posiadac w domu wszystkich mozliwych zrodel... A co do mistrza to pewnie po prostu mi jakis umknal, bo staram sie tego pilnowac.--Potls 23:28, 25 gru 2007 (CET)

Backupy Jedi

Już OK, okazuje się, że wyjaśniałem to na plwiki, a nie u nas :) Uzupełniłem. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  17:35, 4 sty 2008 (CET)

Cade

Dlaczego usunąłeś Cade'a z propozycji do polecanego artykułu? Abe 15:43, 15 sty 2008 (CET)

Grafiki

Witaj, do części grafik, dodanych przez Ciebie do Biblioteki, brakuje niezbędnych informacji. Proszę, uzupełnij je. Oto wspomniane grafiki:

Z góry dziękuję --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  15:55, 11 lut 2008 (CET)

jedna grafika była moja i już ją uzupełniłem. signjedi.png Darth petter Dyskusja  12:56, 21 lut 2008 (CET)

Fosh

Sugeruję, by za liczbę mnogą uznać formę Foshowie. --Jaro 19:51, 15 mar 2008 (CET)

No, w sumie... po prostu wydaje mi się, że powinno być Foshanie, jakby oryginał był: Foshans - no, ale tak czy siak, już w tamtej wersji się w Polsce pojawiło (zdaje się, że w Chronologii). --Jaro 14:58, 16 mar 2008 (CET)

Otóż, w Przewodniku po rasach w tłumaczeniu pana Andrzeja Syrzyckiego są właśnie Foshanie (dodatek drugi, strona 182). Jak sadzę, rozwiązuje to całą sprawę :) Carth 18:01, 16 mar 2008 (CET)

Inna encyklopedia

Miałbym prośbę abyś nie robił edycji na pewnej innej encyklopedii SW, bo znowu będą do nas pretensje, a już raz były z tego kłopoty. Niech sobie umiera w spokoju. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:04, 3 kwi 2008 (CEST)

Ręka Sprawiedliwości

Jak się tworzy nową kategorię, np. ręka sprawiedliwości? !Vol-Thrane 16:01, 17 maj 2008 (CEST)

Źródła

O sorry. Szukałem tej kategorii, ale jakoś nie mogłem znaleźć. Należałoby imo przenieść do kategorii "Strony wymagające interwencji", by było łatwiej.--Aved<gg>5674948</gg>Dyskusja-Wkład 17:04, 8 cze 2008 (CEST)

Hasła minisowe

Dzięki za pomoc. Prawdę mówiąc, planowałem zrobić galerię okładek jeszcze wczoraj, ale ostatecznie całodniowy 35-stopniowy upał mnie pokonał (sen także ;-)). O istnieniu infoboxów do podręczników nie wiedziałem (patrzyłem na inne tego typu hasła i nie zauważyłem w nich infoboxów, więc także żadnego nie wstawiłem do moich konkursowych artów), a dostępu do podręcznika fizycznie nie mam :]. Jeszcze raz wielkie THX dla ciebie za pomoc.-Mr.White,11:39, 17 paź 2007 (CEST)

Moc

OK, postaram się tam zajrzeć. Gdyby nie było śladów moich odwiedzin przez jakiś czas, to przypomnij mi jeszcze o tym, please ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:05, 7 lip 2008 (CEST)

Hej. Mi się na razie faza skończyła, więc gdybyś tam zajrzał, zobaczył, co można jeszcze dopisać albo jak uporządkować, dodał jakieś obrazki itp... To byłoby fajnie :) I daj znać, gdybyś miał dalsze sugestie :) Pozdr. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:35, 15 lip 2008 (CEST)

Nazwa serwisu

Załatwię kanałami prywatnymi, bo chyba nie jest to jakoś supermegaistotne dla Ossusa ;). Sorry za zamieszanie. SethBahl 00:06, 28 lip 2008 (CEST)

Przenoszenie

No to jak się te strony przenosi?! Bo za cholerę nie umiem inaczej... --Jaro 18:52, 5 wrz 2008 (CEST)

Problem z Anakinem

Dzięki za pomoc. Jedno źródło z którego korzystam podałem już wcześniej, ale z braku książek o Anakinie na razie biografię poszerzę wyłącznie o wydarzenia znane z filmu, później może zdobędę inne źródła. Jednak nie będę w każdym fragmencie tekstu wstawiał cytatu. Darth Novak 10:43, 28 wrz 2008 (CEST)

Interwiki

Skoro wstawiasz interwiki do haseł dodawaj od razu linki do Ossusa na innych encyklopediach. Czemu mamy reklamować innych nie mając nic z tego. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:42, 29 wrz 2008 (CEST)

Streszczenia

Ok, dzięki za info, że streszczenia piszemy w teraźniejszym, bo myślałem, że wszystko piszemy w czasie przeszłym. Sory za kłopot ;p--Mariobaryla 19:30, 13 paź 2008 (CEST)

Odpowiedż

Ja nawet nie wiem, kim jest Interwencja. Dopiero co tu się zarejestrowałem.

Edycje Nemoriama

Nie ma sprawy :P. Doprawdy, wśród nowo zarejestrowanych użytkowników panuje wyjątkowo denerwująca mania wstawiania różnych głupot do infoboxów, i nie tylko. Czasem aż ręce opadają :P. Być może Nemoriam ma coś wspólnego z Interwencją i spółką - oni także kierowali się głównie własnymi domysłami ;). Cóż, na razie trzeba poprzestać na temperowaniu tym podobnych zapędów edycyjnych ;). Również pozdrawiam :D Carth 19:12, 25 paź 2008 (CEST)

Kanoniczność EaW

Czy rozstrzygnięta jest kwestia kanoniczności gry Empire at War? Czy mogę użyć informacji z tej gry do tworzenia opisów planet? W haśle Empire at War nie ma symbolu nieokreślonej kanoniczności natomiast w haśle dodatku już jest. Darth Novak 17:08, 26 paź 2008 (CET)

Re: Anakin Skywalker

Skończyłem już tworzyć szkielet strony. Chętnie porównam wersje, muszę przecież zdobywać doświadczenie :). Przy okazji, czy mogę zdjąć szablon "DoWeryfikacji" podając, skąd są informacje(tak, jak to zrobiłem na stronie dyskusji), czy muszę czekać, aż ktoś inny to zweryfikuje i usunie szablon? Korzystałem z:

Czy przy okazji mógłbyś odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie? (tuż ponad tym postem) Chciałem stworzyć artykuły o planetach takich jak Eriadu i Saleucami, a w EaW są krótkie opisy klimatu i cech charakterystycznych planet. Nieco się rozgadałem ;) Darth Novak 20:18, 1 lis 2008 (CET)

Sorry, dodałem jeszcze dwie ciekawostki, ale już wstrzymam się z edycją. Darth Novak 20:35, 1 lis 2008 (CET)

co z książką;D?

Siema mój mistrzu Jedi;D, jakiego dnia podrzucisz mi Zdrajce;)? May the Force be with you.

Czepiasz się:P, raz się człowiek zapomni podpisać i już na mnie krzyczysz;). Wiesz bo ja bym bardzo chciała żebyś skończył Jacena, ale jak jesteś ciągle taki zajęty, że nie masz czasu na Ossusa:P. O której i gdzie w sobotę? See ya. --Beth 22:10, 6 lis 2008 (CET)Beth

Re:Zbroja Dartha Vadera

Masz zupełną słuszność i popełniłem przestępstwo. (to nie ironia) W najbliższym czasie napiszę artykuł na nowo - samodzielnie. Darth Novak 18:49, 6 lis 2008 (CET)

Co Ty na to? Wprawdzie treść jest niemal taka sama jak skasowanego hasła, ale jest napisane w pełni samodzielnie. Czy może muszę pisać jedynie lekko posiłkując się książką, a nie tak silnie? Darth Novak 20:24, 6 lis 2008 (CET)

Niespolszczone nazwy

Wiem że nie wolno wpisywać nazw po angielsku ale jeśli nazwy z gry są niespolszczone i jak narazie nie znalazłem odpowiedników to czy należ je usunąć

A i nazwy nie pochodzą z innych encyklopedii lecz z gry. Przechodze ją już enty raz i postanowiłem poszerzyć artykuł o grze SW:RC a nazwy broni spisywałem z trybu multi oczywiście niema tam żadnych dodatkowych broni mam już też scrreny i zabieram się za opisanie fabuły.Niner 19:59, 10 lis 2008 (CET)

Infoboxy

Wiem, że z Wookiepedii nie należy tłumaczyć artykułów, ale czy można czerpać stamtąd dane do infoboxów? Darth Novak 15:41, 11 lis 2008 (CET)

Alderaan

Witam Ciebie serdecznie po latach ;):) Wybacz mi ale faktycznie Ciebie nie pamiętam, to dawno a rozmawiałem wtedy z wieloma osobami;) Ja pamiętam kilka osób i rozmów jak by się Tobie przypominało o czym rozmawialiśmy to byłoby mi łatwiej skojarzyć. Bardzo fajnie, że piszesz - jak ze wspomnieniami to do mnie ;):) Pozdrawiam! Tdc 23:08, 11 lis 2008 (CET)

Od Pernicara

Jeśli myślisz, że ja nie znam języka angielskiego, to się grubo mylisz. I kto cię prosił, żeby kasować stronę Darth Phobos, skoro mogłem poprawić, co? I JESZCZE JEDNO, JA UŻYWAM POGLĄDU !!!

Komiksy

uuu super , skasujmy wszystkie komiksy bez streszczenia i na ossusie zostanie połowa artykułów , nie ośmieszaj się i usuń ten szit z moich artykułów, są jakie są a może kiedyś do nich przybędzie streszczenie.--Sidious 16:30, 24 lis 2008 (CET)

Tak po części korzystam z Wookie ale wiadomo to jest zło wcielone i szatan, 666. Na bank głosowałeś na PIS bo wichrzysz spisek , na wookie jest wszystko źle, wiadomo to masońsko-żydowski spisek wywiadowczy. Straciłem ochotę pisania tu czegokolwiek. Skasuj te artykuły, przerób cokolwiek. Życzę wam powodzenia nierozwijania tego serwisu, denerwujecie tylko ludzi.--Sidious 20:20, 24 lis 2008 (CET)


Konkurs IV

Mam pytanie odnośnie powyższego. Kiedyś zredagowałem artykuł Alpha-3 Nimbus (V-wing) w oparciu o informacje ze Sluisvana. Czy można go zaliczyć do artykułów konkursowych? Adoreus

Darth

Nie odpisywałem nic więcej, bo myślę, jak to ugryźć ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:19, 6 sty 2009 (CET)

Konkurs

Khem khem... ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:08, 27 sty 2009 (CET)

Grafiki do artykułu Galen Marek

Ej możesz jużpowstawiać grafiki do Starkillera.

Soulcalibur IV

Ok, rozumiem, że wykasowałeś artykuł o Soulcaliburze. Sam zdziwiłem się odsyłaczem do niego w artykule o Starkillerze z TFU, ale skoro był odsyłacz, a nie było artykułu - postanowiłem go utworzyć. Jeśli nie masz pojęcia o jakimś temacie to się nie wypowiadaj, bo nazwa brzmi Soulcalibur a nie Soul Calibur... Możliwe, że obie są poprawne, ale wystarczy spojrzeć na pudełko i przekonać się, że jest tam napisane Soulcalibur, można też rzucić okiem na inne projekty wiki, w których figuruje taka właśnie nazwa. Poza tym nic nie skopiowałem tylko wszystko napisałem sam... Częściowo tłumacząc z angielskiej wiki, bo nie pamiętam wszystkiego z gry, więc zamiast pisać niepewne informacje wolałem sprawdzić... --Mocca 19:40, 26 lut 2009 (CET)


Dobra, cieszę się, że się rozumiemy :D Też jak wspomniałem zdziwił mnie odnośnik do tego hasła, ale skoro był, a nie było artykułu to napisałem go, ale nie ma problemu z tym, że uznałeś, że się nie nadaje. Dodatkowo artykuł był w angielskiej wersji tej encyklopedii, więc myślałem, że jest w porządku, ale rozumiem o co ci chodzi. Co do nazewnictwa... Też nie byłem tego pewien i dlatego postanowiłem to sprawdzić i ku mojemu zdumieniu wszędzie pisano Soulcalibur, ale znając rozbieżności w tej sprawie zrobiłem też przekierowanie z Soul Calibur. Artykuł mógłby mi się przydać do umieszczenia na normalnej wiki, bo tam też go nie ma, ale i tak trzeba go bardziej rozbudować, więc napisanie od nowa nie będzie stanowiło dużego problemu. Chcę tylko zwrócić uwagę, że zdawałem sobie sprawę, iż cała gra nie pasuje do tej strony, więc jak zapewne zauważyłeś umieściłem tam informacje dotyczące tylko postaci z SW :) Pozdrawiam. --Mocca 23:13, 26 lut 2009 (CET)

Whills

Tu jest problem... W zasadzie nie wiadomo o nich prawie nic, większość zawsze stanowiły domysły i dzikie teorie fanów. Pierwsza wzmianka o nich to AFAIR prolog do adaptacji książkowej ANH - kojarzysz, taka notka na początku książki, opisana, że niby "From the Ancient Journal of the Whills" czy coś podobnego. Jest jeszcze ta wzmianka z ROTS o nieśmiertelności przez Moc. To jest kanon.

Kwestia opowieści Artoo szamanowi jest IMO dyskusyjna - z jednej strony, Lucas coś o tym wspomniał, z drugiej - Leland Chee utrzymuje, że nie zamierzają tego rozwijać ([1]), bo "Lucasowi mogło się powiedzieć", jest znany ze zmieniania wersji itd.

Czy jest to ważne? Moim zdaniem w tej chwili nie, to takie trivia, jak Annikin Starkiller itp.

Polska nazwa to moim zdaniem Whill, Whillowie.

Anyway, zajrzę do artykułu i coś postaram się wysmażyć po Ossusowemu ;)

Pozdr. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  11:15, 8 mar 2009 (CET)

Re: Brak

Już to gdzieś słyszałem, mianowicie przy okazji szablonu do serii książek. I tam stwierdziłem, że brak to brak - był, to i trzeba o nim napisać. Bo trzeba wprost stwierdzić, że niema polskiego wydania, inaczej powstaje po prostu nieścisłość. Więc może tłumaczenie zostawiać puste, a przy polskim wydaniu wpisywać brak? Tak byłoby chyba najsłuszniej. AvedDyskusja 11:40, 12 mar 2009 (CET)

Weź się tak nie rzucaj.. widzę, że będę żałował, że użyłem słowa "stwierdziłem". Oczywiście wpisałem to wtedy w dyskusji i parę osób się ze mną zgodziło (acz dyskusja dotyczyła trochę czego innego, "braku" przy tłumaczeniach w szablonie seria). I nie pamiętam, żeby ktokolwiek coś mówił o dawno ustalonych zasadach. A zresztą mało to dawno ustalonych zasad było zmienianych? Zmieniono np. zasadę, która kazała pisać artykuł o Darthie Banie pod nazwą Dessel. I nikomu nie przeszkadzało, że jest stara, po prostu trzeba było ją zmienić i tyle. AvedDyskusja 11:53, 12 mar 2009 (CET)

Galen Marek

Ja mógłbym zająć się tym hasłem. Makulski 15:35, 13 mar 2009 (CET)

Pomysł

Witam.Mam taki pomysł by postaci sortowane były nie tylko według ras ale i według okresów z jakich pochodzili. Niestety nie mam czasu się tym zająć.Dla tego zwracam się z tym do ciebie. --Ani 77 19:18, 29 mar 2009 (CEST)

kategorie

ok. po prostu kiedyś przeglądałem strony z pustymi kategoriami i było w nich parę. miesiąc później było to samo, więc myślałem, że po prostu sobie wiszą niepotrzebne. Sorry za problemy;) signjedi.png Peteer Dyskusja  09:42, 11 kwi 2009 (CEST)

Pytanie

Sory Sky mogę usunąć Szablon "Bełkot" z artykułu "Kantor", ponieważ napisałem go od nowa..

--Junior Fisto 19:35, 16 kwi 2009 (CEST)

Szablon WEdycji

Próbowałem, ale on ciągle nie odpowiada. Poza tym ostatnia edycja w haśle o Kenobim było chyba w styczniu. Dofine 15:28, 3 maj 2009 (CEST)

Wojsko Sojuszu Galaktycznego

Widzę, że też bawisz się w tej chwili w Legacy Era Campaign Guide :) A więc po kolei...

"Zespoły" są fajne, na dodatek nie będą się mylić z drużynami (squad). Więc IMHO jest dobrze.

"Venom Assault Squads": moja propozycja to drużyny szturmowe Jad - po prostu. Nie znalazłem o nich prawie żadnego info, więc chyba na razie nie wiadomo, jak dokładnie wygląda ich struktura, działanie itp. Trudno więc o lepsze dopasowanie nazwy. Ale wydaje mi się, że to jakaś nazwa zbiorcza dla średniego poziomu formacji wewnątrz większej formacji, coś jak Marine Recon.

MCR - może KOR - Kalamariańskie Oddziały Ratunkowe?

A co do "officers" i "enlisted" - jest to istniejący w wojsku podział na tzw. korpusy (nie chodzi o oddziały o tej samej nazwie będące związkiem taktycznym składającym się z kilu brygad). U nas mamy w tej chwili trzy: szeregowych, podoficerów i oficerów (kiedyś byli jeszcze osobno chorąży). Tu szeregowi i podoficerowie są wrzuceni do jednego worka, więc w zależności od humoru, jeśli chcesz to tłumaczyć, to możesz zrobić: "oficerowie" i "szeregowi", "oficerowie" i "podoficerowie i szeregowi" (nie wypada zaliczyć szeregowych do podoficerów, ale na odwrót - można :) ); albo "korpus oficerów" i "korpus szeregowych"/"podoficerów i szeregowych". A tak zupełnie z grubsza to podział ten mówi, czy ktoś jest oficerem, czy nie :)

Uff. Mam nadzieję, że trochę naświetliłem sprawę. Jakby co, to dopytuj ;)

Pozdr. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:56, 6 maj 2009 (CEST)

Klasyfikacja statków kosmicznych

Postaram się naświetlić w kolejności od wymagającego najmniej pracy... ;)

1. "Statek kosmiczny" to kategoria najbardziej ogólna, do niej wrzucamy i "statki" i "okręty". Okręt możesz nazwać "statkiem kosmicznym", ale po prostu "statkiem" już nie, bo to sugeruje "cywila". Na potrzeby Ossusa nie ma moim zdaniem potrzeby dzielić statków kosmicznych na statki i okręty, trzeba tylko zachować elementarną przyzwoitość w treści artykułów.

Jest jeszcze podobny problem z myśliwcami i bombowcami. W zasadzie wszystkie bombowce w SW są równocześnie myśliwcami - a w naszym świecie dość łatwo można je odróżnić :/

2. O problemach tłumaczeniowych z typem i klasą napisano już wiele, na Ossusie chyba zresztą też ;) Po prostu polska nomenklatura wojskowa ustawiła to odwrotnie, niż ma to miejsce np. po angielsku, co sprawia, że stosowanie kalki językowej prowadzi do nieprawidłowych rezultatów. Krótko mówiąc - "class" tłumaczy się na "typ", a "type" - na "klasę". Ogólny zarys hierarchii starałem się przedstawić w tym artykule na Sluis Van.

Z tego, co widzę, na Wookiee panuje w kwestii klas ("type") całkowita wolna amerykanka (a może nawet walki w klatce). Dlatego u nas ja bym się ograniczył do tych podstawowych: myśliwiec, korweta, fregata, krążownik itd., gdzieś obok tej klasyfikacji jakaś kategoria dla wszystkich typów Gwiezdnych Niszczycieli niezależnie od klasy...

C.D.N.

Statki kosmiczne - struktura kategorii

Mój pomysł na to jest taki:

[[:Kategoria:Statki kosmiczne]]
: -> [[:Kategoria:Statki kosmiczne według klas]]
:: -> [[:Kategoria:Frachtowce]]
::: -> [[Frachtowiec]]
::: -> [[:Kategoria:Frachtowce serii YT]]
:::: -> [[YT-1300]]
:: -> [[:Kategoria:Krążowniki]]
::: -> [[:Kategoria:Krążowniki kalamariańskie]]
:::: -> [[:Kategoria:Krążowniki MC-90]]
::::: -> [[MC90]]
::::: -> [[Defiance (MC90)]]
:: -> [[:Kategoria:Myśliwce]]
::: -> [[:Kategoria:Bombowce]]
:::: -> [[:Y-wing]]
:: -> itd.
: -> [[:Kategoria:Statki kosmiczne według producentów]]
:: -> [[:Kategoria:Statki kosmiczne Koensayr]]
::: -> [[:Y-wing]]
:: -> [[:Kategoria:Statki kosmiczne Sienar Fleet Systems]]
::: -> [[:Kategoria:Myśliwce Sienar Fleet Systems]]
:::: -> [[TIE/ln]]
: -> [[:Kategoria:Statki kosmiczne według przynależności]]
:: -> [[:Kategoria:Statki kosmiczne Sojuszu Rebeliantów]]
::: -> [[:Kategoria:Myśliwce Sojuszu Rebeliantów]]
:::: -> [[:Y-wing]]
: -> [[:Kategoria:Statki kosmiczne według serii]]
:: -> [[:Kategoria:Gwiezdne Niszczyciele]]
:: -> [[:Kategoria:Myśliwce TIE]]
::: -> [[TIE/ln]]

Czyli z grubsza rzecz biorąc, nie ma osobnej kategorii dla typów, tylko artykuł o typie opisujemy w kategorii mieszczącej również poszczególne jednostki. Podobnie klasy. Czy takie rozwiązanie powoduje jakieś problemy? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:37, 8 maj 2009 (CEST)

V-19

Mam dwie prośby; usunąć stronę V-19 Torrent, ponieważ informacje z tej strony przepisałem do artykułu V-19. Druga prośba to to, żeby przekierować V-19 pod V-19 Torrent. Dofine 12:43, 11 cze 2009 (CEST)

Odpowiedź archiwisty:Rdo

Ja się tu przypałętałem z Wikipedii właśnie dlatego, że Ossus widzę jako lepsze miejsce do haseł czysto starwarsowych (w Wikipedii piszę pod tym samym nickiem, to i tam mnie znajdziesz). Uzupełniał będę różne rzeczy w miarę możliwości (w Wikipedii z haseł starwarsowych zrobiłem jedno o trochę o potworach i trochę o ciężkim sprzęcie). Także zostaję tu narazie, i pewno niedługo coś większego dopiszę. (TIE/sa i TIE/ln w końcu ma bardziej rozbudowane hasło na Wiki niż tu, trzeba to zmienić ;-) ).Rdo 23:45, 18 cze 2009 (CEST)

A... byłbym zapomniał: jakiw właściwie znaczenie ma sekcja "Źródła"? Jest to lista źródeł na podstawie których napisano hasło, czy też kompletna lista źródeł, w których "jest cokolwiek na ten temat"?

Cover arty

Spoko, wcześniej tak robiłem ale z lenistwa zaprzestałem :D, zaraz lecę poprawiać. --Sidious 16:35, 24 cze 2009 (CEST)

Odpowiedź

Cześć. Dostosuje się do twoich uwag. Już przeczytałem o interwiki i będę się starał o nich pamiętać. Mistrz Fisto 10:19, 28 cze 2009 (CEST)

Pytanko

Czy mogę pousuwać bardzo dziwne lub głupie wpisy w mojej dyskusji? Czy wszystko musi być? --Dofine 09:25, 2 lip 2009 (CEST)

Nowe hasła

Dobra, zrozumiałem. --Spane 20:15, 23 lip 2009 (CEST)

Blokada

Przepraszam mam pytanie na temat założonej na mnie blokady. Jest już znacznie dłużej niż miesiąc. Czy można ją już zdjąć, bo chciałbym wzbogacać zasoby Biblioteki.Naboo Jedi 09:23, 10 sie 2009 (CEST)

Ok

Ok, dzięki za info. Jestem tu od niedawna, więc jeszcze się rozglądam. Sorry za kłopot, już załapałem co i jak więc nie powinno już być problemów. Przemq 17:28, 10 sie 2009 (CEST)

WEdycji

Niby Yako pozwolił na usuwanie szblonów WEdycji w artykułach które nie są edytowanie, ale wole się spytać. Czy mogę usuwać te szablony jak ostatnia edycja nastąpiła np. w grudniu ? --Dofine 21:57, 10 sie 2009 (CEST)

Grafika

Bardzo, bardzo przepraszam za tą wpadkę z Grafika:Mar_Tuuk.jpg. Możesz usunąć wszystkie wersje tej grafiki ? --Dofine 16:35, 14 sie 2009 (CEST)

Do przeniesienia...

są artykuły Republic: Into the Unknown i Am-Ris. Możesz je przenieść pod nazwy W nieznane i Paran Am-Ris? Makulski 14:41, 11 wrz 2009 (CEST)

Jaina

Dzięki za uwagi na pewno skorzystam i napiszę dobry artykuł Windy 10:35, 2 paź 2009 (CEST)

Wolffe

Czy mógłbyś przenieść artykuł o "Wolffe" pod CC-3636 ? Z góry dzięki. --Dofine 20:01, 10 paź 2009 (CEST)

Chuchi

To tylko drobny błąd przy pracy. Musiałem to napisać przypadkiem, sorry. --Dofine 09:54, 22 paź 2009 (CEST)

Można ?

Czy można ściągać grafiki z wookieepedii ?

Selonianie

Póki co nie czytałem jeszcze trylogii koreliańskiej i nie posiadam większej wiedzy na ten temat. Z tego co pisze w pomocy można używać haseł z Star Wars Databank, tylko dlatego wziąłem się za ten artykuł. Melethron 19:30 05 gru 2009


Zrozumiałem, postaram się ; ) Już jestem na etapie tworzenia nowego artykułu, tym razem w całości moimi słowami bo akurat czytam książkę w którym występuje. Melethron 19:50 05 gru 2009

Nowe hasła

Staram się, myślę, że co hasło to jest lepiej ; ) już od dawna rozważałem dołączenie do Ossus'a, ale jakoś nie mogłem się zebrać ; ) Dzięki za wskazówki. Archiwista: Melethron 09.12.09 13:26 (CET)

Planety

Zacząłem uporządkowywać planety według regionów i zastanawiam się czy kasować z nich kategorię planety i zostawiać tylko według regionów czy nie ? Melethron 09.12.09 14:26 (CET)

powiem szczerze, że uczę się na błędach ; ) poprawię szybko :) Melethron 09.12.09 16:21 (CET)

dzięki za same pochwały, staram się ; ), już pododaje kategorię. Melethron 21:23, 14 gru 2009 (CET)

Gwiazda Śmierci

Hej, jak zapewne zauważyłeś, Twoja Gwiazda Śmierci została nominowana na polecany artykuł; ma już nawet trzy głosy "za" :). Stąd moje pytanie - czy zamierzasz w najbliższym czasie zajmować się jeszcze edycją tego hasła? Czy raczej wszystko co najważniejsze, zostało już w nim przez Ciebie zawarte? Pytam, bo przydałoby się pomału szykować do zmiany na głównej ;). Pzdr. signstraznik.png Carth Dyskusja  21:58, 22 gru 2009 (CET)

Mroczne Gniazdo I: Władca Dwumyślnych - streszczenie

Witaj. Czy będziesz robił dalej streszczenie czy mogę wziąć je w obroty? jak nie to zajmę się tylko innymi artykułami z tej książki :) Pozdrawiam Melethron 18:17, 29 gru 2009 (CET)

dzięki, dobrze że się zgadzasz bo już zacząłem i szkoda by było wyrzucać ;) ale Twój początek zostawię, bo bezsensu pisać odnowa dla tych 4 rozdziałów. -Melethron 11:55, 30 gru 2009 (CET)

Re: Nautolanie

Tekst nie był tłumaczeniem z Wookiee. Sam go napisałem tylko we fragmencie na temat kultury podparłem się Wookiee, bo nie do końca zrozumiałem tekst. To, że oba teksty wyglądają podobnie to czysty przypadek. Pozdrawiam Naboo Jedi 12:04, 3 sty 2010 (CET)

Zmyślone nazwy

A więc tak... Archiwista Tomo95 stworzył kilka tygodni temu hasła : CT-225 i CT-237. Zdziwiły mnie trochę te nazwy więc zacząłem grzebać po internecie. Nie znalazłem tam takich nazw. Spytałem się Tomo95 skąd je wytrzasnął. Ten (mailem) odpowiedział, że wymyślił je, ponieważ inne nazwy (podał jako przykład Able-472) dla niego też są wymyślone. Wszystko mu już wyjaśniłem co do nazw, Wookiee, Databanku itp. Teraz pozostawiam w twoich rękach los tych artykułów. Generalnie są dobre, ale nie mają nazwy :( Pozdrawiam! --Dofine 16:26, 4 sty 2010 (CET)

Jeszcze jedno. 8 lutego 2009 oznaczyłeś hasło Cade Skywalker szablonem WEdycji. Będziesz to edytował? Pytam ponieważ "troszkę czasu" już minęło ;)
Jestem zawsze na posterunku :) A co do Cade'a to wolałem się upewnić bo chciałem usunąć ten szablon bo już rok mija od oznaczenia...

Bib Fortuna

Źródła dodane. BartW 16:16, 5 sty 2010 (CET)

Re:Mroczne Gniazdo

Dzięki za uznanie ^^ jako, że interesowałem się SW już wcześniej postanowiłem zacząć tworzyć tutaj, a że mam ambicje na jakieś wybicie się z pośród zwykłych userów, to staram się robić dużo i jak najlepiej ;) pozdrawiam Melethron 12:02, 10 sty 2010 (CET)

Droidy z Mocy Wyzwolonej

Znalazłem nie przetłumaczone nazwy droidów z Mocy Wyzwolonej. Czy mógł byś zmienić nazwy haseł o nich, ponieważ chciałbym edytować te hasła, a hasło będzie wyglądało żle stylistycznie jeżeli nazwa będzie po angielsku i polsku. Hasła te to - Junk titan (Zdezelowany Tytan), Scrap drone (Zdezelowana Sonda) i Scrap guardian (Zdezelowany Wojownik). Polskie nazwy pochodzą z gry The Force Unleashed. Z góry dziękuje za zmianę Malutki98 16:11, 12 sty 2010 (CET)

Grafiki

Siemano. ok nie ma sprawy już posprawdzam i pozamieniam :) --Melethron 23:08, 28 sty 2010 (CET)

To chyba wszystko, ale mogłem coś pominąć :)--Melethron 23:45, 28 sty 2010 (CET)

Twoje strony w edycji.

Cześć. Nie sądziłem, że kiedykolwiek o to zapytam, ale czy wciąż zamierzasz edytować oznaczone przez Ciebie hasła? W przypadku czterech z nich (Anakin Solo, Cade Skywalker, Jacen Solo i Flota Obronna Sojuszu Galaktycznego) zdążył już upłynąć ponad rok czasu, od kiedy dodawałeś do nich nowe partie informacji. Choć w przypadku Galaktyki i Sokoła jest trochę lepiej, również te artykuły nie były uzupełniane od kilku ładnych miesięcy. Rozumiem, że jesteś zajęty i zapracowany, ale chyba mógłbyś znaleźć choć trochę czasu na skończenie tych wszystkich sześciu, albo przynajmniej części, haseł? ;) Jak sam dobrze wiesz, Twój wkład w rozwój Ossusa zawsze wiązał się z skokiem jakościowym jeśli chodzi o zawartość Biblioteki. :) Ufam, że wkrótce powrócisz w glorii chwały. :P Pzdr. signstraznik.png Carth Dyskusja  19:10, 29 lip 2010 (CEST)

Kaliszanie

Skoro Kaleeshanie, to wypadało by odmieniać jak Kaliszanie albo Indianie, czyli:

Kaleeshanin, Kaleeshanina, Kaleeshaninowi, Kaleeshanina, Kaleeshaninem, Kaleeshaninie, Kaleeshaninie!
Kaleeshanie, Kaleeshan, Kaleeshanom, Kaleeshan, Kaleeshanami, Kaleeshanach, Kaleeshanie!

Co do wytycznych, to nawet jeśli coś ustalimy, to i tak będziemy zależeć od tego, co zrobią tłumacze... Pomyślę trochę, jak można by to ugryźć - podobno istnieje tajne sprzysiężenie mające na celu ujednolicenie nazw planet ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:26, 27 wrz 2010 (CEST)

Jacen / Caedus

Hej, zajrzysz do Dyskusja:Jacen Solo? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:52, 21 paź 2010 (CEST)

Kategoria

Hmm... wiedziałem, że o czymś zapomniałem. ;) --Jaro 23:17, 19 gru 2010 (CET)

RE: Mail

Hej, sorry, że tak długo nie odpowiadałem. ;/ Maila oczywiście dostałem, ale niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy zostanę i na jak długo... wiesz, po prostu nie lubię się zobowiązywać do czegoś, czego później nie zrobię. ;P Ale w miarę możliwości będę się udzielał. Pozdro. --Jaro 22:08, 22 gru 2010 (CET)

Gasgano

W szablonie pisze, że mam poinformować któregoś ze Strażników kiedy uzupełnię źródła w haśle Gasgano. No więc - informuję ciebie, chyba można już usunąć szablon.

kontakt

Przykro mi ale nie mogę :(

Re:Grafiki

Dzięki wielkie i przepraszam za kłopot :). Shaak Ti 09:50, 27 gru 2010 (CET)


Re: Alexavan

Ponieważ potrzebowałem nowego nicka.--Akak7 12:16, 30 gru 2010 (CET)


Aktualna moja strona dyskusji tutaj


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!