Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ergeron

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ergeron.JPG
Ergeron
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarny
Przynależność: Mandaloriańscy Neo-Konwiskatorzy
Ergeron był mandaloriańskim wojownikiem, działającym później jako najemnik. Po zakończeniu wojen mandaloriańskich i po rozbiciu sił Mandalorian w czasie tychże, Engeron został najemnikiem, uznając że lepiej pracować jako takowy dla tego kto płaci niż opowiadać się po przegranej stronie. Nienawidził on także Jedi z powodu tego co stało się na Malachorze V. Jednocześnie równie silne uczucia kierował ku Sithom czyli Revanowi i Malakowi.

W roku 3956 BBY Ergeron przebywał w kantynie w mieście Ahto na Manaanie. Spotkał tam Revana i jego towarzyszy, choć oczywiście nie zdawał sobie sprawy z faktu, że jego rozmówca jest Revanem.

Nie lubił on Echanich, uważając ich za grupę eterycznych tancerek stroniących od używania zbroi, by móc uciekać szybko z pola walki. Zarzucał im także używanie maleńkiej broni. Za gorszych od Echani uważał jednak Iridonian, którzy masakrowali zwłoki pokonanych wrogów z czystej żądzy krwi.

Ciekawostki

  • Jeśli gracz wchodzi do kantyny w Ahto razem z Canderousem, dowiadujemy się, że mężczyzna nazywa się Ergeron. Jeśli nie ma z nim Orda, Ergeron jest znany jako mandaloriański najemnik.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!