Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Felucjanie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy rasy zamieszkującej planetę Felucja. Zobacz też: inną rasę o podobnej nazwie.
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Casiss.jpg
Felucjanie
Planeta macierzysta: Felucja
Język: Basic
Wzrost: Około 150 cm
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry:
  • Czerwona
  • Różowa
  • Żółta
Cechy charakterystyczne: Niechęć do przemocy
Felucjanie to rasa rozumna pochodząca z planety Felucja.

Charakterystyka

Felucjanie byli spokojną rasą, zajmującą się uprawą nysillinu. Byli oni niskiego wzrostu. Ich nogi stanowiły ponad połowę długości ciała. Mieli długie szyje, a na nich osadzone małe, podłużne głowy.

Podział społeczny i gatunkowy

Różnorodność gatunku.

Felucjanie z powodu bardzo dużych różnic genetycznych dzielili się na dwa podgatunki. Jeden z nich miał czerwoną skórę oraz przerośnięte górne wargi. Niektóre osobniki z tego podgatunku posiadały takie same organy jak samice z podgatunku żółtego. Natomiast u drugiego rodzaju Felucjan występował grzebień kostny, różne, zależne od płci, rozłożenie oczu na czaszce, organy wyrastające z głów samic oraz żółty kolor skóry.

Samice rasy Felucjan różniły się od samców innym ułożeniem oczu, były one bowiem usadzone na samym przodzie głowy, tuż nad ustami oraz brakiem i tak rzadkiego grzebienia kostnego, zamiast którego posiadały organy wyrastające po dwóch stronach głowy, przypominające skrzela. Samice odróżniały się również ubiorem.

Grupa rządząca

Dilanni przedstawiciel podgatunku czerwonego.

Władzę absolutną nad daną wioską sprawował wódz plemienia, należał on do podgatunku żółtego, zazwyczaj posiadał wyrostki kostne, rzadkie dla tego gatunku. Przykładem takiego Felucjanina był Casiss. Wódz żył w największym domu w wiosce razem z rodziną. Władza ta wynikała z tego, że podgatunek żółty był bardziej wierzył w swoje możliwości oraz tym, że jego przedstawiciele byli realistami. Wódz miał doradcę z podgatunku czerwonego, który go reprezentował, jak na przykład Dilanni.

Rolnicy

Byli oni trzonem felucjańskich wiosek i osad, to oni sprawowali pieczę nad uprawami nysillinu. Byli nimi zarówno kobiety jak i mężczyźni, gdyż rasa ta nie miała podziałów związanych z płcią.

Historia

Felucjanie używający lokalnych ziwerząt jako środku transportu.

W nieokreślonym czasie wojen klonów do wioski Felucjan, której przewodził Casiss, przylecieli weequayscy piraci Hondo Ohnaki. Zażądali, by farmerzy regularnie oddawali im zbiory cennej rośliny, nysillinu. Jako że Felucjanie utrzymywali się z produkcji i sprzedaży rośliny, Casiss odmówił. Zamiast poddania się, wynajął grupę łowców nagród, do której należała między innymi Sugi, by bronili jego wioski.

Mimo zapewnienia sobie prowizorycznej ochrony, Casiss wiedział, że łowcy nie mają zbytnich szans w walce ze znacznie liczniejszymi piratami. Na szczęście dla Felucjan po jakimś czasie na ich planecie rozbił się statek Jedi. Jego pasażerowie, Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Ahsoka Tano szybko trafili wioski. Wódz, po zapoznaniu ich z sytuacją, poprosił o pomoc. Kenobi odmówił, lecz ponowne, niespodziewane pojawienie się piratów skłoniło Jedi do pomocy. Wysłannicy Republiki rozpoczęli szkolenie Felucjan w sztuce walki. Farmerom wyszło to na dobre, gdyż w niedługim czasie zostali zaatakowani przez piratów. Dzięki dużym wysiłkom Jedi, łowcy nagród i Felucjanie zdołali wygrać bitwę. Po odlocie najeźdźców, Casiss podziękował swoim sojusznikom za ocalenie jego wioski.

Jakiś czas później felucjańscy farmerzy wspierali wojska Republiki podczas bitwy o Felucję, służąc za przewodników.

Około 20 BBY na jedną z felucjańskich wiosek napadł felucjański rankor, który zniszczył ją doszczętnie, wybijając przy tym prawie całą populację osady.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!