Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Gara Petothel

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Gara Petothel.jpg
Gara Petothel
Miejsce pochodzenia: Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja:
Gara Petothel pochodziła z Coruscant, była córką dwóch agentów Wywiadu Imperium - Dallsa Petothela i Edallii Monotheer. Na początku była pilotem, jednak jej zdolności zadecydowały o jej przeniesieniu do Wywiadu Imperialnego. Działała między innymi jako Kirney Slane, Chyan Mezzine i Lara Notsil.

Biografia

Pierwszym jej zadaniem dla Wywiadu Imperium było wcielenie się w Kirney Slane, studentkę ekonomii na Coruscant. Później przyjęła nazwisko Chyan Mezzine, aby w Nowej Republice zostać kontrolerem lotów na fregacie Mother Sea.

Działając pod dowództwem admirała Apwara Trigita, podległemu Zsinjowi, na jego rozkaz spreparowała dane, które zmyliły Eskadrę Szponów i doprowadziły do zniszczenia tej jednostki przez myśliwce imperialne - z całej eskadry ocalał tylko jeden pilot, Myn Donos.

Zanim śledztwo mogło wykazać jej winę, Gara uciekła i została analitykiem na pokładzie Implacable - niszczyciela typu Imperial dowodzonego przez Trigita. W ostatnich chwilach bitwy o Ession, kiedy admirał uruchomił system autodestrukcji okrętu, Gara uratowała wielu członków załogi, ostrzegając ich o tym. Następnie ucharakteryzowała się na niewolnicę Trigita, dzięki czemu mogła bezpiecznie dać się odnaleźć i uratować siłom Nowej Republiki - jako Lara Notsil. W szpitalu, gdzie była leczona, poznała członka Eskadry Widm - Tona Phanana.

Na prośbę Phanana oraz Garika Lorana wzięła udział w intrydze mającej na celu ujawnienie machinacji pułkownika Repnessa. Następnie przeniknęła w szeregi Eskadry Widm. Początkowo miała na celu jedynie szpiegowanie tej jednostki i dokonanie w sprzyjającym momencie sabotażu, jednak z czasem nowe życie zaczęło jej coraz bardziej odpowiadać.

Kiedy kontakty z wywiadem Zsinja zaczęły zanikać, ten postanowił odzyskać i przesłuchać agentkę, wysyłając jej transmisję, w której wykorzystał postać brata Lary, proszącego o spotkanie. Gara udała się na umówione miejsce, jednak asystował jej Myn Donos, z którym coraz więcej zaczynało ją łączyć. Oficer republikański zabił niedoszłych porywaczy, kiedy sytuacja podczas spotkania wymknęła się spod kontroli.

Gara dalej działała w Eskadrze Widm, jednak wkrótce jej prawdziwa tożsamość została odkryta przez Logana. Podczas kolejnej bitwy Garik poinformował o tym agentkę, a transmisja ta została usłyszana przez Myna. Ten otworzył do niej ogień, jednak ostatecznie zdetonował torpedę zanim wyrządziła poważniejsze szkody. Nie mogąc wrócić do eskadry, Gara zwróciła się z powrotem do sił imperialnych.

Doświadczenia z eskadry i własne przemyślenia zmieniły ją do tego stopnia, że podjęła się sabotażu okrętu flagowego lorda Zsinja. Po wygranej przez Republikę bitwie zainscenizowała swoją śmierć, a sama udała się na Korelię, by tam rozpocząć nowe życie jako Kirney Slane. Postanowiła założyć własne przedsiębiorstwo transportowe i wysłała do Donosa zaproszenie do przyłączenia się do niej.

Choć Myn Donos, Wedge Antilles i admirał Ackbar poznali jej prawdziwą tożsamość, to pozwolili jej odejść, bez sądu wojennego i tym samym kary śmierci za zdradę.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!