Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Hestus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hestus
Data i miejsce śmierci: 4985 BBY
Rasa: Sith
Przynależność:
Hestus był sithańskim członkiem załogi Omenu i kuzynem Ravilana Wrotha. Był cyborgiem, a dzięki swoim wszczepom służył jako tłumacz w czasie wojny oraz w pierwszych latach po rozbiciu się na Kesh.

Biografia

Hestus był jednym z ocalałych po katastrofie Omenu. Gdy Adari Vaal odkryła Sithów w Górach Takara, cyborg pomagał Yaru Korsinonwi w zrozumieniu jej języka. Ostatecznie przetłumaczył cały ten język tak, aby inni członkowie Plemienia mogli się porozumieć z Keshiri. W kolejnych latach, razem z innymi lingwistami, badał i opracowywał mity i legendy miejscowego ludu w poszukiwaniu czegoś co pomoże im się stamtąd wydostać.

Został stracony razem z innymi przedstawicielami swojej rasy w 4985 BBY, gdy Seelah Korsin zrzuciła winę za wymordowanie wszystkich miast nad Jeziorami Ragnosa na Pięćdziesięciu Siedmiu. Jego głowa, razem z innymi, została wystawiona na widok publiczny, zaś jego wszczepy zostały, na rozkaz Korsina, usunięte.

Wygląd

Hestus był Sithem o brązowo-czerwonej skórze. Jego ciało było pokryte bliznami od kwasu, które na twarzy częściowo przysłaniały cybernetyczne wszczepy.

Umiejętności

Hestus miał ogromny dar do języków i świetnie sobie radził z tłumaczeniem nowo poznanych. Jego zdolności były wzmocnione przez cybernetyczne ulepszenia.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!