Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ijaat Skirata

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ijaat Skirata
Data i miejsce narodzin: około 56 BBY
Rasa: Człowiek
Przynależność: Klan Skirata
Ijaat Skirata był środkowym z trójki dzieci Mandalorianina Kala Skiraty i jego żony, Ilippi. Miał starszego brata, Tora oraz młodszą siostrę, Ruusaan.

Biografia

Tor urodził się około roku 56 BBY i pierwsze 6 lat życia spędził głównie z matką i rodzeństwem, jako że parający się wojennym rzemiosłem Kal Skirata często wyjeżdżał. Gdy jego straszy brat, Tor zbliżał się do swych 8 urodzin ojciec chciał zacząć zabierać go ze sobą na wojny, tak jak robili zazwyczaj Mandalorianie Ilippi nie wyraziła jednak zgody co był bezpośrednim powodem ich rozstania się. Od tego czasu Ijaat wychowywał się już tylko z matką, choć Kal regularnie przesyłał im kredyty.

Pomiędzy rokiem 30 BBY a 22 BBY Ilippi zmarła i Tor z Ijaatem starali się przez kilka lat odnaleźć Kala i z nim skontaktować. Jako że ten pracował jako Cuy'val Dar na Kamino poszukiwania nie powiodły się i odrzucający mandaloriańskie tradycje Tor i Ijaat wyrzekli się ojca, określając go mianem Dar'buir, już nie ojca, co było jedną z gorszych obelg dla Mandalorianina.

W 20 BBY Tor i Ijaat zaniepokojeni brakiem możliwości nawiązania kontaktu z Ruusaan - z która nie utrzymywali zbyt bliskich kontaktów - ponownie spróbowali nawiązać z Kalem kontakt, tym razem skutecznie. Kal odebrał wiadomość od Ijaata informującą krótko że Ruusaan zaginęła i niedługo później skontaktował się z Torem przez komunikator i ustalił wszelkie potrzebne mu do odnalezienia Ruu szczegóły

Jakiś czas później Tor i Ijaat otrzymali wiadomość, że Ruusaan jest cała i zdrowa ale przez jakiś czas ani od niej ani od Kala nie będą mieli żadnych wieści. W wiadomości Kal także przepraszał Ijaata, że nie mieli okazji porozmawiać.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!