Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ilippi Skirata

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Ilippi Skirata, urodzona jako Ilippi Jiro była Korelianką, przez jakiś czas żoną Mandalorianina, Kala Skiraty z którym miała trójkę dzieci - Tora, Ijaata i Ruusaan.

Biografia

Kal Skirata - przez jakiś czas mąż Ilippi.
Ilippi była Korelianką, urodziła się i prawdopodobnie wychowywała na Korelii gdzie mieszkali jej rodzice.

Już jako dorosła pracowała jako kelnerka w nocnym klubie gdzie poznała Kala Skiratę z którym niedługo później wzięła ślub. Mandalorianin starał się nauczyć ją podstawowych umiejętności jakie powinna posiadać mandaloriańska żona, na przykład jak zbudować szałas polowy czy jak gotować nad ogniskiem - jedną z rzeczy których Ilippi nie lubiła natomiast było rąbanie drewna. Mieli niewielki dom w Shuror gdzie Ilippi nie musiała się jednak martwić o takie rzeczy.

Małżeństwo doczekało się trójki dzieci - urodzonego około 58 BBY Tora, dwa lata młodszego Ijaata oraz najmłodszej, urodzonej około 55 BBY Ruusaan. Związek Ilippi i Kala niezbyt się jednak układał, koreliankę męczyły częste i długie wyjazdy Kala gdy pracował jako najemnik a ona sama musiała zajmować się trójką dzieci. Punktem kończącym ich związek był jednak moment w którym Kal chciał zabrać ze sobą na wojnę mającego zaledwie niecałe 8 lat Tora - coś co dla Mandalorian było normalne dla niej było niewyobrażalne i niemożliwe. Niedługo później rozstali się, biorąc mandaloriański rozwód i prawdopodobnie nigdy więcej się nie zobaczyli, choć Kal przysyłał rodzinie kredyty łożąc na utrzymanie dzieci.

Ilippi umarła około 30 - 22 BBY.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!