Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Ingvild Deila

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ingvild Deila.jpg
Ingvild Deila
Data urodzenia: 1987
Narodowość: Norweska
Obywatelstwo: Norweskie
Wzrost: 157 cm[1]
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor włosów: Blond
Wkład w uniwersum
Role: 2016: Łotr 1 - Leia OrganaIngvild Deila (ur. 1987) to norweska aktorka. W Łotrze 1 wcieliła się w Leię Organę, choć jej twarz w filmie zastąpiona została cyfrowym obrazem młodej Carrie Fisher jako młodej księżniczki.

Biografia

Młodość

Ingvild Deila to aktorka pochodzenia norweskiego. Jako nastolatka uczyła się aktorstwa, ale rozwijała także inne swoje zainteresowania jak filozofię, historię i sztuki piękne. Zmieniała miejsce zamieszkania. Mieszkała w rodzinnej Norwegii, w Bergen, a także we Francji i w Szwajcarii. W 2012 roku przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, aby studiować w zakresie mediów. Po zakończeniu nauki wróciła do aktorstwa.

Kariera

Kariera aktorska Ingvild zaczęła się od kilku reklamówek i krótkich filmów. Z bardziej znaczących wystąpień należy wspomnieć o drobnej roli w filmie Avangers: Age of Ultron, gdzie wystąpiła w scenie z Robertem Downeyem Jr.

Gwiezdne wojny

Informacja o tym, że w filmie Łotr 1 pojawi się Leia Organa w jakiejkolwiek fizycznej formie nie było podawane do wiadomości. Dopiero po premierze filmu okazało się, która aktorka stanowiła "bazę" dla cyfrowej postaci Leii w filmie. W postprodukcji Industrial Light & Magic zamienił twarz Ingvild na cyfrową twarz młodej Carrie Fisher.[1][2][3]

Ciekawostki

  • W filmie nie wykorzystano także głosu Ingvild. Słowo "Hope" wypowiadane przez Leię w Łotrze 1 pochodziło z archiwalnego nagrania Carrie Fisher z lat 70. XX wieku.

Przypisy

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!