Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jaller Obrim

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Jaller Obrim.png
Jaller Obrim
Miejsce pochodzenia: Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Jaller Obrim był strażnikiem Senatu i dowódcą CSB. Mieszkał na Coruscant, wraz z żoną Telti i dwoma synami. Był bliskim przyjacielem sierżanta Kala Skiraty jak i wszystkich klonów. Był oddany swojej pracy, jednak często naginał zasady dla przyjaciół.

Biografia

Karierę rozpoczął w Gwardii Senackiej. W 22 BBY został przeniesiony do CSB na Coruscant. Gdy Kal Skirata wykonywał tajną misje na Coruscant, Jaller wielokrotnie pomagał przyjacielowi i dostarczał mu tajne informacje. Lubił klona Fi, który rzucił się na granat, ratując życie jego podwładnym.

Gdy agentka Besany Wennen zamknęła się wraz z nieprzytomnym Fi w szpitalu, Obrim wraz ze swoimi ludźmi zatuszowali wszystko i wyciągnęli ich oboje z tarapatów. Jaller zabrał Fi do domu, gdzie wraz z rodziną opiekował się nim. Bardzo się przejmował każdym klonem, traktował ich jak normalnych ludzi, a nie jak przedmioty. Podczas rozkazu 66 pomógł Skiracie w ucieczce na Mandalorę. Gdy Etain Tur-Mukan została zabita, a Darmanowi i Ninerowi nie udało się uciec, obiecał Kalowi, że będzie miał na nich oko. Mandalorianin przyrzekł, że jeśli kiedykolwiek jego rodzina miałaby kłopoty, mogła na niego liczyć.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!