Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Klon leśny (Kashyyyk)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Swamp clone.png
Klon leśny
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Data i miejsce śmierci: 19 BBY, Kashyyyk[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek (klon)
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Śniada
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Ten klon leśny służył w szeregach 41 Elitarnego Legionu w okresie wojen klonów. Zginął podczas bitwy o Kashyyyk, usiłując wykonać rozkaz 66.

Biografia

Młodość

Podobnie jak tysiące jego braci, klon ten został stworzony przez Kaminoan na ich ojczystej planecie około roku 32 BBY. Jego pierwowzorem był mandaloriański łowca nagród Jango Fett. Przez kolejną dekadę klon ten przechodził szkolenie wojskowe, ze szczególnym naciskiem na działalność w terenach leśnych i bagiennych. Po zakończeniu treningu został włączony do 9 Korpusu Szturmowego, a konkretnie do 41 Legionu.

Obrona Kashyyyka

Yoda nad zwłokami klonów.

W ostatnich dniach wojen klonów Najwyższa Rada Jedi podjęła decyzję o wysłaniu batalionu klonów na Kashyyyk, w celu wsparcia Wookieech w odpieraniu ofensywy Konfederacji Niezależnych Systemów. Po dotarciu na miejsce klony wraz z Wookieemi zaczęły umacniać wybrzeże jednej z wysp, na której miała się rozegrać bitwa. Udział tego klona w początkowej fazie bitwy pozostaje nieznany. Kiedy natarcie droidów zaczęło słabnąć, ten klon wraz z komandorem Gree'im, mistrzem Yodą, Tarffulem i Chewbaccą znajdował się na platformie dowodzenia i obserwował batalię. W pewnej chwili komandor oddalił się, aby odebrać połączenie. W przekazanej wiadomości Kanclerz Palpatine wydał rozkaz 66. Gree powrócił do zebranych na platformie towarzyszy i dał znak temu klonowi, aby dokonać likwidacji Yody. Kiedy klony wycelowały w plecy Jedi swoje blastery, ten wyskoczył, posiłkując się Mocą i obciął obu żołnierzom głowy.

Ciekawostki

  • Klon ten pojawia się jedynie na stanowisku dowodzenia podczas bitwy o Kashyyyk. Prawdopodobnie był adiutantem komandora Gree, mógł więc posiadać stopień porucznika lub kapitana. Dane te nie są jednak potwierdzone, zakłada się więc, iż był on szeregowcem.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!