Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Matrik

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Matrik.jpg
Matrik
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Twi'lek
Kolor oczu: Szare
Kolor skóry: Zielony
Przynależność: Kantor
Matrik był mężczyzną rasy Twi'lek, żyjącym na planecie Taris w okresie trwania wojny domowej Jedi.

Biografia

Matrik swego czasu pracował dla syndykatu przestępczego Kantor na Taris. W czasie pracy dla tej organizacji nauczył się nieco o materiałach wybuchowych. Z działalnością syndykatu związana była jednak przemoc i Matrik uświadomił sobie, że postępuje źle i odszedł z przestępczej organizacji. Oddał się w ręce władz i zaczął zeznawać, przez co kilku większych przestępców zostało złapanych i skazanych na dożywocie. Przywódcy Kantoru na planecie, Davikovi Kangowi, nie spodobało się to i umieścił on nagrodę za jego głowę. Matrik był zmuszony ukrywać się na niższych poziomach Taris, w dolnomiejskim bloku mieszkalnym. Miał dość uciekania, dlatego zaszył się w swoim mieszkaniu, oczekując na łowców i zbirów Davika.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY z powodu blokady planety przez flotę Sithów, na powierzchni ugrzęzło kilku republikańskich żołnierzy. Wśród nich był Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan. Gdy przeczesywali dolne poziomy, natrafili na Matrika, ukrywającego się w mieszkaniu. Ten wyjawił im powód swojego ukrycia i przedstawił plan wyjścia z tej sytuacji. Twi'lek chciał sfingować zamach na swoje życie. Potrzebował jednak detonatora permakrytowego, by móc odpalić silne ładunki wybuchowe w mieszkaniu. Revan zobowiązał się do załatwienia go. Detonator zakupił w sklepie Kebli Yurt, po czym oddał go Matrikowi. Po zniszczeniu mieszkania, mężczyzna podziękował swoim wybawcom, po czym odszedł.

Później, dla uwiarygodnienia zamachu, Revan wziął odpowiedzialność za podłożenie ładunków i odebrał nagrodę za głowę Matrika u Hutta Zaxa.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Matrika, ale prawdopodobnie zginął w czasie bombardowania Taris przez flotę Sithów z rozkazu Dartha Malaka.

Alternatywy

Grając w Knights of the Old Republic, gracz może w inny sposób rozwiązać wątek z Matrikiem. Zamiast mu pomagać, może zabić go i odebrać nagrodę w biurze łowców nagród, mieszczącym się w kantynie Javyara. Takie rozwiązanie nie jest jednak zgodne z porządkiem Expanded Universe.

Źródło


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!