Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Zax

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zax.png
Zax
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Hutt
Kolor oczu: Pomarańczowe
Przynależność: Kantor
Zax był Huttem, zamieszkującym Dolne miasto na planecie Taris w czasie trwania wojny domowej Jedi. Nieoficjalnie pracował dla Davika Kanga, władcy przestępczego półświatka na Taris.

Biografia

W 3956 BBY Zax prowadził biuro do spraw łowców nagród, gdzie przyjmował i zlecał kontrakty. Biuro to mieściło się w kantynie Javyara na dolnych poziomach. Oprócz rządowych zleceń, ukradkiem wprowadzał na listę osoby, które zadarły z Davikiem Kangiem, członkiem syndykatu przestępczego Kantor.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Z powodu zniszczenia na orbicie planety krążownika Endar Spire przez flotę Sithów, na powierzchnię ewakuowało się kilku republikańskich żołnierzy. Byli wśród nich Carth Onasi i cierpiący na amnezję Revan.

Gdy Revan odwiedził kantynę, poszedł do biura łowców po informacje. Zax zaoferował mu kontrakty na wyeliminowanie kilku osób. Dwa z nich były rządowymi zleceniami na zabójczynię Selven oraz gladiatora-legendę Bendaka Starkillera, którzy razem zabili już ponad sto osób. Wśród kontraktów nieoficjalnych były zlecenia na Dię, która zraniła innego pracownika Kantoru, Larga, który był dłużny Davikowi pieniądze oraz Matrika, zdrajcy Kantoru. Revan wykonał tylko zlecenie na zabójczynię Selven, którą znalazł w dolnomiejskim bloku mieszkalnym.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Zaxa, ale prawdopodobnie zginął w czasie bombardowania Taris przez flotę Sithów z rozkazu Dartha Malaka.

Alternatywy

  • W alternatywnej ścieżce gry Knights of the Old Republic gracz może też wykonać pozostałe zlecenia, są to jednak wydarzenia niezgodne z porządkiem Expanded Universe.
  • Gracz może też sprzedać Zaxowi szczepionkę na zarazę rakghuli, jednak opcja ta uznawana jest za niekanoniczną.
  • Przy odebraniu nagród za zlecenia, można każdorazowo wymusić na Zaksie podwyżkę stawki o 100 kredytów. Jest to możliwe tylko jeśli posiada się wysoką umiejętność perswazji. Sam fakt wpływania na umysł Hutta jest jednak sprzeczny z opinią, że rasa ta jest odporna na wszelkiego rodzaju naciski.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!