Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mistrz bpfasshiańskich mrocznych Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Bpfhassi.jpg
Mistrz bpfasshiańskich mrocznych Jedi
Data i miejsce śmierci: 700 BBY, jaskinia na Dagobah
Rasa: Bpfasshi
Kolor włosów: Białe
Kolor oczu: Czarne
Profesja: Mroczny Jedi
Mistrz bpfasshiańskich mrocznych Jedi był liderem grupy użytkowników ciemnej strony, żyjącym około roku 700 BBY. Zginął w jaskini na Dagobah z rąk Mincha.

Biografia

"Nawet jeśli mnie powalisz... wiedz, że cię pokonałem. Masz słaby umysł. Otwarty jak księga, napisana strachem i gniewem... Uuuuuuchhhhh... Jest jeszcze dla ciebie nadzieja... Kiedyś przydasz się mrocznym Jedi... Pewnego dnia..."
— Ostatnie słowa mrocznego Jedi.
Minch kontra Bpfasshi.

W roku 700 BBY Rada Jedi wysłała grupę Jedi mających powstrzymać grupę użytkowników ciemnej strony, działających w układzie Bpfasshi. Udało im się pokonać jednego z nich, jednak w tym samym czasie jeden z oficerów Takary poinformował Zabraka T'dai'ego o wykryciu nieautoryzowanego startu małego statku z doku 16. Na jego pokładzie znajdował się mistrz Bpfasshich.

Wysłannicy Zakonu udali się do swoich statków i ścigali mrocznego Jedi, który skierował się do sektora Sluis. Gdy mieli przechwycić statek użytkownika ciemnej strony, ten skierował się na Dagobah. Jedi zaprzestali pościgu ze względu na warunki klimatyczne Dagobah, jednak Minch chciał podążyć za Bpfasshim. T'dai kazał mu się uspokoić, jednak ten nie zaprzestał pogoni, przez co jego statek rozbił się. Minch skontaktował się ze swoim zabrackim mentorem, mroczny Jedi zaczął uciekać. Skrył się w pobliskiej jaskini. Minch poinformował przeciwnika, że jego zwolennicy nie żyją, na co ten odpowiedział, że znajdzie sobie nowych - na przykład Mincha.

Rycerz Jedi odnalazł oponenta, który mówił jaki Minch jest mały i słaby. Próbował w ten sposób przeciągnąć zielonoskórego Jedi na ciemną stronę Mocy. Podczas pojedynku użytkownik jasnej strony odpowiedział, że rozmiar nie ma znaczenia, a wtedy mroczny Jedi dzięki iluzji zaczął rosnąć, czym przestraszył Mincha. Ten jednak znalazł w sobie tyle odwagi, aby uderzyć Bpfaasshiego mieczem. Ogromny przeciwnik rozpadł się na setki mniejszych od Mincha oponentów i ruszył na niego. Mincha znowu opanował lęk, lecz po chwili ranny Bpfasshi ukazał się na ziemi, oddalony od Mincha. Ostatkiem sił poinformował członka Zakonu, że kiedyś przyda się mrocznym Jedi i że jest w nim jeszcze nadzieja. Po tych słowach zmarł, a Minch złożył raport swojemu zabrackiemu mistrzowi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!