Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne czasy 7: Podobieństwa, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darktimes7.jpg
Mroczne czasy 7: Podobieństwa, część 2
Scenariusz Mick Harrison
Rysunki Dave Ross
Tytuł oryginalny Dark Times 7: Parallels, Part 2
Wydanie polskie Egmont
22 lutego 2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
19 grudnia 2007
Okładka Zack Howard
Liczba zeszytów 2/5
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 40
Cena 2,99$
Czas akcji 19 BBY


Mroczne czasy 7: Podobieństwa, część 2 to drugi komiks serii Parallels należącej do cyklu Dark Times, która ukazuje wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów. Jest to okres, w którym rycerze Jedi są prześladowani przez Imperatora i jego ucznia Dartha Vadera.

Streszczenie

Boma Greenbarka dręczą koszmary. ciągle przypomina sobie żonę i córkę. W końcu budzi się i biegnie do głównego pomieszczenia statku i spotyka tam wszystkich członków załogi ubierających skafandry kosmiczne. Kapitan wyjaśnia mu, że chwilowo nie mogą mu powiedzieć, co robią, gdyż nie ufają mu na tyle, by powierzać swe największe sekrety. Zasmucony Bomo zostaje zaproszony przez Crys Taanzer na kawę. Kobieta opowiada mu swe losy zanim dołączyła do załogi Uhumele. Wspomina swego syna, który został zabrany przez Jedi na Coruscant i prawdopodobnie zginął podczas ataku na Świątynię Jedi.

W tym samym czasie na pewnej planecie mistrz K'Kruhk wraz z Piru opiekuje się członkami Klanu Wrzeszczących Nietoperzy. Wśród nich jest Kennan Taanzer.

Niedługo później na planecie Mimban Haka Hai i Lumbra oczekują na przybycie gości. Po pewnym czasie pojawiają się członkowie załogi Uhumele wraz z ładunkiem, który mieli dostarczyć. Haka Hai okazuje się dawnym przyjacielem Schurk-Herena, jednak jego intencje nie są do końca pewne. Bohaterów otaczają żołnierze handlarza. Chwilę później pojawia się statek, z którego wychodzą żołnierze lojalni Lumbrze, który mówi oficjalnie Hai'owi, że go zdradza. Rozpoczyna się więc walka...

Bohaterowie

Wydania zbiorcze


Mroczne czasy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!