Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Praven

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Praven.png
Praven
Rasa: Sith
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czerwono-pomarańczowe
Kolor skóry: Czerwona
Przynależność:
Praven był jednym z najlepszych szermierzy Sithów żyjącym w Erze Starej Republiki. Był uczniem Dartha Angrala i mistrzem Tarnisa.

Biografia

W 3643 BBY[1] Praven został wysłany przez Dartha Angrala na Tatooine w celu zniszczenia tej planety superbronią - Shock Drumem. Tatooine miała zostać zniszczona tylko po to, aby zabić znajdującego się na niej zabójcę syna Dartha Angrala, Tarnisa. W celu zniszczenia superbroni na Tatooine została wysłana mistrzyni Jedi Bela Kiwiiks, jednak podczas misji została ona pokonana, a następnie uwięziona przez Pravena. Pojedynkowi przyglądała się grupa Jawów, którą Praven puścił wolno, ponieważ uznał, że Jawowie nie stanowią dla niego zagrożenia. W celu uratowania Beli na planetę został przysłany Bohater Tythonu i uczennica Beli - Kira Carsen. Spotkali oni tą samą grupę Jawów, która przyglądała się pojedynkowi Kiwiiks i Pravena. Bohater Tythonu z pomocą skanerów zlokalizował superbroń. W drodze do celu skontaktował się z nim Praven, który powiedział, że do wyłączenia superbroni potrzebuje kodów, które posiada tylko on. Sith zaproponował układ, jeżeli Jedi pokona go w pojedynku ten odda mu kody. Natomiast jeżeli to on wygra, spełni rozkaz Angrala i zniszczy planetę. Bohater Tythonu zgodził się na pojedynek, więc Praven wysłał mu współrzędne spotkania. Pomimo wysokich umiejętności szermierczych Sith przegrał pojedynek i przekazał kody mężczyźnie. Poprosił również Jedi o to, by skończył pojedynek zabijając go. Bohater Tythonu odmówił i stwierdził, że Praven powinien dołączyć do Zakonu Jedi. Początkowo sceptycznie nastawiony do tego Sith postanowił spróbować i odszedł życząc niedawnemu przeciwnikowi powodzenia.

Umiejętności

Praven był potężnym użytkownikiem zarówno ciemnej jak i jasnej strony Mocy. Posługiwał się różnorodnymi technikami, między innymi błyskawicą Mocy. Jako Sith, oraz później jako Jedi, używał pojedynczego czerwonego miecza świetlnego. Potrafił nim świetnie rzucać. Podczas walki poza uderzeniami mieczem świetlnym w międzyczasie kopał przeciwnika[2].

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!