Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tarnis (Sith)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy lorda Sithów. Zobacz też: Durosa o tym samym imieniu.
Tarnis.png
Tarnis
Data i miejsce śmierci: 3643 BBY, Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Zielone
Przynależność:
Tarnis był lordem Sithów z okresu Zimnej wojny oraz synem Dartha Angrala.

Biografia

Tarnis od najmłodszych lat był wychowywany na wyśmienitego oraz bezwzględnego wojownika Sithów. Gdy tylko osiągnął odpowiedni wiek, został oddelegowany jako uczeń do czystej krwi Sitha, lorda Pravena. Po zakończeniu pierwszego etapu szkolenia jego ojciec wysłał go do stolicy Republiki, gdzie miał wykonać powierzoną mu przez niego misję. Jako doktor Eli Tarnis miał zinfiltrować republikańskie laboratoria na Coruscant oraz wykraść znajdujące się tam projekty broni masowego rażenia. Po zdobyciu zaufania naukowców i uzyskaniu dostępu do planów, Tarnis wypełnił misję zleconą mu przez ojca oraz upozorował swoje porwanie przez gang Czarnego Słońca. Jego sztuczkom nie dał się jednak zwieść młody Jedi, który wyruszył tropem nieprzyjaciela. Tarnis skrył się w ruinach świątyni Jedi, którą po splądrowaniu Coruscant kontrolowały jednostki Imperium Sithów. Tam odbył holoraficzną rozmowę ze swoim ojcem oraz jego uczniami - Nefaridem i Sadiciem. Konwersacja została przerwana poprzez wtargnięcie do sali młodego Jedi. Darth Angral rozkazał swemu synowi zabić intruza, jednak po krótkiej walce młody Sith został zabity.

Post mortem

Po stracie swego jedynego dziecka Darth Angral oszalał z rozpaczy, a jego jedynym celem stała się zagłada Zakonu Jedi. Korzystając z planów superbroni przesłanych mu przez Tarnisa skonstruował on broń masowego zniszczenia zwaną Desolatorem. Przy jej użyciu planował on zniszczyć siedzibę zakonu na planecie Tython, jednak i ten plan został powstrzymany przez przez młodego Jedi, niedawnego zabójcę jego syna.

Osobowość i umiejętności

Tarnis przed ostatnią walką.

Będąc synem jednego z potężniejszych użytkowników ciemnej strony, Dartha Angrala, Tarnis odziedziczył po nim potężne zespolenie z Mocą. Na jego nieszczęście siła ta sprowadziła na niego arogancję w stosunku do innych oraz pogardę dla słabszych. Odwracanie się od sojuszników i znaczne przecenianie własnych sił doprowadziło go w końcu do upadku. Opanował on jednak do perfekcji sztukę używania błyskawicy Mocy, co pojedynkujący się z nim rycerz Jedi odczuł na własnej skórze.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!