Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Przejęcie stacji Phaedacomm

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Atakujący Mandalorianie.

Przejęcie stacji Phaedacomm było jedną z potyczek wojen mandaloriańskich, stoczonych w 3962 BBY.

Przyczyny

Po zdobyciu Halthor, dowodzący Mandalorianami Dorjander Kace planował zaatakować Phaedę. Zaproponował jednak wcielonemu do sił Mandalorian jakiś czas wcześniej Zayne'owi Carrickowi, że jeśli wymyśli inny plan pozwalający osiągnąć im swe cele bez atakowania jego rodzinnego świata, to go posłucha.

Zayne wymyślił wiec odpowiedni sposób. Zbliżając się do Phaedy na pokładzie Reciprocity, o którego pojmaniu wieści jeszcze się nie rozprzestrzeniły, Zayne połączył się z siłami obronnymi planety twierdząc, że jest jedynym ocalałym członkiem milicji, a reszta została zakażona wirusem, użytym przez Mandalorian. Dzięki włączeniu się w rozmowę Dorjandera Kace'a, o którego zmianie frontu także wciąż nie wiedziano, statek został przekierowany na znajdującą się na skraju systemu stację Phaedacomm, jako że ta miała oddział medyczny, włączając w to możliwość poddania przybyszów kwarantannie.

Potyczka

W centrum komunikacyjnym stacji.

Przekierowujący ich tam pracownik sił obronnych nie zdawał sobie sprawy, że stacja jest dokładnie tym miejscem gdzie chcieli się udać. Ich plan zakładał przekonanie pracowników stacji, że także zostali zarażeni i muszą poddać się kwarantannie, jednak z powodu niecierpliwości Kra'ake który zaatakował Bithów, z którymi rozmawiał Dorjander, musieli oni zostać wyeliminowani, jako że widzieli Mandalorian.

Po bitwie

Następnym celem sił Dorjandera miało być Dantooine i tamtejsza Enklawa Jedi. Przejęcie stacji komunikacyjnej w systemie Phaedy miało nie pozwolić, aby ktokolwiek dowiedział się o tym, że Reciprocity została przejęta przez wroga.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!