Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kra'ake

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kraake.jpg
Kra'ake
Rasa: Togorianin
Przynależność: Mandaloriańscy Neo-Konkwistadorzy
Kra'ake był Togorianinem, jednym z mandaloriańskich Neo-Konkwistadorów jacy walczyli w wojnach mandaloriańskich, posiadał rangę dowódcy zbiórki. Uczestniczył on w kampanii prowadzonej przez Dorjandera Kace'a, walcząc w bitwach o Halthor czy stację Phaedacomm.

Historia

Bitwa o Halthor

Podczas bitwy o Halthor Kra'ake atakował miasto za towarzyszy mając między innymi świeżo wcielonych do szeregów Mandalorian Zayne'a Carricka i Dallana Morvisa. Gdy wrogie pociski trafiły w pobliże Togorianina i ten upadł, Zayne ruszył mu na pomoc. Kra'ake go skrytykował za to mówiąc, że podczas ataku nie ma czasu na zajmowanie się rannymi, nawet gdy są wyżsi rangą.

Chwilę później Kra'ake rzucił natomiast Morvisem, niezadowolony z faktu że ten podczas walk ani razu nie wystrzelił ze swojego karabinu. Gdy ten domagał się traktowania jak jeniec wojenny z całą otoczką tego statusu, transferem więźniów i tym podobnymi sprawami Kra'ake zagroził mu, że jeśli się nie dostosuje do zostanie zdegradowany do roli niewolnika. Poinformował także marudzącego na ten fakt Morvisa, że hełm mandalorianski trzeba na polu bitwy zdobyć, nie dostaje się go na start, z racji odległości od najbliższej kuźni wojennej.

Następnie Kra'ake niezadowolony z faktu, że Zayne jest Jedi chciał dać mu nauczkę, w obronie tego stanęła jednak Koblus Sornell której synka Zayne uratował jakiś czas wcześniej. Togorianin odpuścił więc, zaznaczając, że od teraz Mandalorainka jest odpowiedzialna za obu rekrutów.

Przejęcie stacji Phaedacomm

Kra'ake brał udział także w kolejnym zadaniu kampanii Kace'a, polegającym na przejęciu stacji komunikacyjnej Phaedacomm. Podczas gdy Zayne i Dorjander starali się przekonać personel stacji, że został zarażony i musi poddać się kwarantannie, zniecierpliwiony Mandalorianin przedwcześnie rozpoczął atak. Było to powodem kolejnej kłótni między nim a Zaynem, tym razem przerwanej przez Kace'a. Samo zadanie się powiodło i Mandalorianie przejęli stację, odcinając ich finalny cel, Dantooine, od reszty galaktyki. Wraz ze zdobytymi informacjami Kra'ake używając jednego z transportowców stacji powrócił na Halthor by tam przekazać wieści dowódcą Drednotów a także innym Mandalorianom.

Ponownie na Halthor

Po przeprowadzeniu spotkania Kra'ake przebywał na pokładzie jednego z dretnotów Kandosii. Pechowo dla Zayne'a, na tym samym który ten wybrał jako cel swojego przejęcia. Zgromadzeni wokół Zayne'a żołnierze zaczęli udawać, że są chorzy na gorączkę mózgową Jedi - dowodzący statkiem Garon Borm wydał rozkaz do ewakuacji statku, dając się złapać na sztuczkę Zayne'a. Kra'ake opuścił okręt wraz z innymi Mandalorianami, niedługo później zaś przekazał znajdującej się na Dantooine Ko Sornell informacje, że przywódcy pozostałych dwóch drednotów zdecydowali się przestać wspierać Dorjandera i nie przylecą mu pomóc.

Charakter

Kra'ake, podobnie jak wielu innych Mandalorian, nie był zadowolony z faktu, że musi współpracować z Jedi, zarówno jeśli chodziło o Dorjandera Kace'a i jego rycerzy jak i Zayne'a Carricka.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!