Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Gheedor Sornell

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gheedor z rodziną.
Gheedor Sornell był Devaronianinem, Neo-Konkwistadorem biorącym udział w wojnach mandaloriańskich. Jego rodzicami byli Koblus i Haarm, posiadał także siostrę.

W 3962 BBY brał on udział w bitwie o Essien, wraz z mamą. W pewnym momencie bitwy obydwoje wyłonili się z pod wody kierując Bazyliszkiem który wylądował na republikańskim skiffie. Sam Gheedor stracił przytomność, zaraz jednak został odnaleziony przez mamę. W ucieczce z miejsca w którym niechybnie by zginęli z powodów rozkazów wydanych przez kapitana Morvisa pomógł im Zayne Carrick, aktywując plecak rakietowy Kobluss, która trzymając synka odleciała z nim w bezpieczne miejsce.

Po tym jak Mandalorianie zajęli Halthor, Gheedor znajdował się wraz z mamą obok wygłaszającego przemowę Dorjandera Kace'a. Trzymał on nieznane devaroniańskie dziecko które to podał Kace'owi w odpowiednim momencie. Był on także obecny w kwaterze Sornellów na Halthorze, uczestnicząc jako niemy świadek w rozmowie jaka jego rodzice prowadzili z Zaynem Carrickiem, którego to przyjęli chwilowo pod swój dach wraz z kapitanem Morvisem.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!