Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


R-41 Starchaser

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
R41starchaser.jpg
R-41 Starchaser
Podstawowe dane
Pełna nazwa: Myśliwiec R-41 Starchaser
Producent: Hoersch-Kessel Drive
Rodzaj: Myśliwiec kosmiczny
Specyfikacja techniczna
Silniki: 4 silniki jonowe
Prędkość w kosmosie: 100 MGLT
Hipernapęd: Klasy 1
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 1 pilotR-41 Starchaser to myśliwiec kosmiczny zbudowany przez Hoersch-Kessel Drive jako konkurencja Z-95 Headhunter.

Charakterystyka

Aby R-41 mógł skutecznie konkurować z Z-95, który posiadał już reputację dobrego i niezawodnego myśliwca, konstruktorzy zdecydowali się dodać do maszyny wiele ulepszeń. Przede wszystkim zmieniono uzbrojenie. Do dwóch działek laserowych dołączono jeszcze parę działek jonowych. Było to wielkie udogodnienie dla piratów, którzy byli głównymi kupcami tego typu myśliwców. Zainstalowano również dwie wyrzutnie rakiet mieszczące w sumie do ośmiu pocisków. Kadłub pozostał tak samo opancerzony, ale zwiększono siłę osłon o 50%. Na koniec do standardowego modelu dodano jeszcze hipernapęd, w który wyposażone były tylko niektóre Z-95.

Niestety, dołączenie tak wielu rożnych urządzeń odbiło się negatywnie na dwóch ważnych parametrach. Po pierwsze zmalała zwrotność, ale za to prędkość maksymalna i przyśpieszenie zostały takie jak w Headhunterze. Po drugie, powstały myśliwiec było dużo droższy od konkurenta. Mimo to jednak, była to udana konstrukcja, gdyż wiele grup piratów i szmuglerów posiadało te maszyny.

Źródła

SluisVanSigil50.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Stoczni Sluis Van. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Zarządu Stoczni.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!