Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ratunek Honda Ohnaki

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ezra kontroluje umysł pilota AT-DP.

Ratunek Honda Ohnaki miał miejsce w roku 2 BBY i polegał na uwolnieniu owego pirata z imperialnego więzienia na Narace.

Historia

Wstęp

Hondo trafił do więzienia za pomoc rebeliantom w walce z Imperium. Do celi przydzielono go razem z Ugnaughtem imieniem, Terba. Dzięki temu, że Hondo znał język ugnaughcki, porozumiewali się ze sobą. Terba powiedział mu, że pracował przy taśmociągu złomującym w stacji Reklam Imperium, a aresztowany został za próbę ucieczki.

Przebieg

Kiedy Rebelia dowiedziała się o tym, że Hondo posiadał cenne informacje, zorganizowali dla niego ratunek. Wysłali po niego trójkę rebeliantów, Ezrę Bridgera, Sabine Wren i Garazeba Orreliosa, wraz z droidem astromechanicznym, Chopperem. Pokonali oni oddziały strażnicze szturmowców, po czym po cichu dotarli do celi Honda i uwolnili jego i Terbę. Hondo opowiedział mu o tym kim był Ugnaught i że mógł mieć cenne informacje. W trakcie rozmowy natknął się na nich oddział szturmowców, po czym rozpoczął się ostrzał. Rebelianci zaczęli uciekać licząc na to, że uda im się odlecieć zanim wieść o uwolnieniu więźniów rozejdzie się po całej stacji. Dobiegli do windy, którą zjechali na poziom, na którym znajdowało się lądowisko. Ezra skomunikował się z Herą Syndullą, prosząc ją o przylecenie po nich. Po wybiegnięciu z windy dalej musieli uciekać, lecz gdy Terba zobaczył otwarte drzwi do wyjścia, wyprzedził towarzyszy i wybiegł pierwszy, zwracając na siebie uwagę jednego z AT-DP, który wystrzelił w jego stronę pociski. Tebra zginął wysadzony w powietrze, lecz reszta ekipy musiała dalej uciekać. Ezra postanowił wykorzystać niedawno poznane zdolności i przejął kontrolę nad umysłem pilota AT-DP, po czym zmusił go do strzelania w stronę innych szturmowców, a następnie sam wrzucił go w przepaść. Po chwili kolejne oddziały wybiegły w ich stronę, przez co w pośpiechu, widząc Ghosta wskoczyli na jego dach, kiedy przelatywał on pod ich kładką.

Rebelianci konsultują zdobyte informacje.

Skutki

Hera dowiadując się o śmierci Terby, skarciła Ezrę za to, że jako dowódca operacji nie zadbał o wszystkie szczegóły, na co ten zdenerwował się i wytłumaczył się tym, że działanie Ugnaughta było nieprzewidziane. Rebelianci bezpiecznie dolecieli do bazy, po czym przeanalizowali informacje, które przekazał im Hondo. Dzięki nim mogli niedługo później zorganizować kradzież Y-wingów ze Stacji Reklam.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!