Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rebel Dream

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tyrant.jpg
Rebel Dream
Podstawowe dane
Producent: Kuat Drive Yards
Model: Gwiezdny Niszczyciel typu Imperial-I
Rodzaj: Gwiezdny Niszczyciel
Specyfikacja techniczna
Długość: 1600 m
Wysokość: ok. 450 m
Silniki:
Przyspieszenie maksymalne: 2300 g
Prędkość w kosmosie: 60 MGLT
Hipernapęd: Klasa 2
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 37 085
Pasażerowie: 9 700
Ładowność: 36 000 ton
Przynależność:Rebel Dream (Sen Rebelii), wcześniej Tyrant (Tyran), to Gwiezdny Niszczyciel typu Imperial-I. Należał on do Imperium Galaktycznego, a następnie do Nowej Republiki.

Historia

Tyrant został zbudowany w 3 ABY przez zakłady Kuat Drive Yards. Jego dowódcą został kapitan Xamuel Lennox, a pierwszym oficerem porucznik Cabbel. Okręt został przydzielony do Eskadry Śmierci. W 3 ABY brał udział w bitwie o Hoth. W czasie tej bitwy został trafiony z działa V-150. Okręt został sparaliżowany, ale nie zniszczony. Po włączeniu zasilania awaryjnego znów odzyskał moc. Rok później - w 4 ABY - brał udział w bitwie o Endor.

Po wojnie o bactę okręt został przejęty przez Nową Republikę i w 8 ABY służył Leii Organie za statek konsularny. W tym samym roku w bitwie o Storinal został odbity przez siły Imperium[1].

Po raz kolejny przejęty przez Republikę, uczestniczył w wyprawie na Borleias. W 29 ABY pod flagą Sojuszu Galaktycznego wziął udział w obronie Kalamaru przed Yuuzhan Vongami. Rok później został zezłomowany.[źródło?]

Przypisy

Źródła

Kanon

Legendy


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!