Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Silas

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Silas

Silas był członkiem frakcji Prawdziwych Mandalorian dowodzonej przez Jastera Mereela i Jango Fetta.

Historia

Podczas bitwy o Kordę 6 wraz z Jango i jego oddziałem wpadł w zasadzkę Straży Śmierci. Wyszli z niej cało, nie doznając większych obrażeń, Jango wyjaśnił także Silasowi kim jest Straż Śmierci, ten bowiem tego nie wiedział - przystąpił do grupy Jastera już po bitwie o Concord Dawn. Niedługo później Silas uratował Fettowi życie, gdy ten chciał ratować zmasakrowanego Jastera, powalając go na ziemię. Był przy tym świadkiem śmierci Mandalora, Mereela. Wraz z niesionym przez Jango ciałem przywódcy obydwaj wrócili do reszty Mandalorian wycofujących się z planety z powodu nieudanej misji. Na miejscu, podczas kłótni Montrossa z Jango, Silas jako pierwszy opowiedział się za Fettem, dając przykład reszcie.

Dziesięć lat po bitwie o Galidraan, w 32 BBY został pojmany i uwięziony przez Hrabiego Dooku. Hrabia torturował go w celu uzyskania informacji na temat Jango, którego materiał genetyczny miał posłużyć do produkcji armii klonów. Po jakimś czasie, Hrabiemu udało się złamać Silasa i uzyskać potrzebne informacje. Gdy Dooku polecił robotom torturującym zatrzymanie akcji serca Mandalorianina, ten tuż przed śmiercią poprosił, aby Hrabia nie mówił Fettowi o tym, że się złamał i opowiedział mu o Mandalorianach.

Wyposażenie

Silas posiadał zieloną mandaloriańską zbroję, z ciemnoczerwonymi karwaszami i obramowaniem wizjera oraz żółto-pomarańczowymi naramiennikami.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!