Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jango Fett: Łowy 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jangoopen2.jpg
Jango Fett: Łowy 2
Scenariusz Haden Blackman
Rysunki Ramón F. Bachs
Tytuł oryginalny Jango Fett: Open Seasons 2
Wydanie USA Dark Horse Comics
17 czerwca 2002
Okładka Ramón F. Bachs
Liczba zeszytów 2/4
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji różne


Jango Fett: Łowy 2 to drugi zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Jango Fett: Łowy. Opowiada o życiu Janga Fetta.

W Polsce zostanie wydany wraz z całą serią Jango Fett: Łowy w trzecim numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks.

Streszczenie

Na planecie Kohlma w swym pałacu hrabia Dooku odwiedza więźnia, którym jest Silas, Mandalorianin, który należał do oddziału Jango Fetta. W zamian za zakończenie tortur postanawia opowiedzieć o swym dowódcy.

Jaster Mereel, który był przywódcą Mandalorian daje Fettowi pierwszą prawdziwą misję do wykonania. Miało to być osłanianie pozostałych oddziałów, które atakowały pozycje rebeliantów na planecie Korda 6. Podczas lądowania okręty zostają zaatakowane przez działa jonowe. Po wylądowaniu wojownicy od razu zostają rzuceni w wir walki, a siły nieprzyjaciela, o których mówili szpiedzy okazują się o wiele większe. Oddziały Mereela i Montrossa zostają zdziesiątkowane. W tym samym czasie Jango i jego oddział nadal podąża do celu. W pewnej chwili zostają zaatakowani przez żołnierzy Straży Śmierci. Dzięki miotaczowi ognia udaje się mu zabić niemal wszystkich przeciwników. W tym samym czasie Jaster Mereel zauważa Vizsle i atakuje wraz z Montrossem jego pojazd. Niestety Montross zdradza Jastera pozostawiając go na pewną śmierć. W tym momencie pojawia się Jango i odciąga Mereela poza zasięg dział Vizsli. Niestety nie uchrania go to od śmierci. Później wszyscy Mandalorianie odwracają się od Montrossa i wybierają na swego przywódcę Janga.

Po wysłuchaniu tej opowieści Silas prosi Dooku, by ten nie mówił o nim Jango. Hrabia mówi, że nic nie może obiecać i rozkazuje zabić więźnia...

Bohaterowie

Wydanie zbiorcze


Jango Fett: Łowy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!