Niech Moc będzie z Wami!Jango Fett: Łowy 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jangoopen1.jpg
Jango Fett: Łowy 1
Scenariusz Haden Blackman
Rysunki Ramón F. Bachs
Tytuł oryginalny Jango Fett: Open Seasons 1
Wydanie polskie brak
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 maja 2002
Okładka Ramón F. Bachs
Liczba zeszytów 1/4
Tłumaczenie brak
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji różne


Jango Fett: Łowy 1 to pierwszy zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Jango Fett: Łowy. Opowiada o życiu Janga Fetta.

W Polsce zostanie wydany wraz z całą serią Jango Fett: Łowy w trzecim numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks.

Streszczenie

Hrabia Dooku przybywa do swego pałacu na planecie Kohlma. Wewnątrz spotyka Dartha Sidiousa. Sith przybył, by dowiedzieć się o postępach w wspólnej sprawie. Dooku powiedział, że znalazł idealnego kandydata i jest nim Jango Fett. Hrabia rozpoczął opowiadanie historii łowcy nagród.

Po podziale Mandalorian powstały dwie grupy: Straż Śmierci dowodzona przez Vizsle oraz "prawdziwi" Mandalorianie, którymi kierował Jaster Mereel, który chciał by jego ludzie nadal byli dobrze płatnymi najemnikami. Na planecie Concord Dawn stoczona została bitwa, w której Straż Śmierci rozbiła wojska Mereela.

Kilka dni później młody Jango spotkał na polu swego ojca z koszykiem jedzenia, które miał zanieść jakiemuś żebrakowi. Jango wrócił do pracy przy kombajnie. Po chwili spotkał Vizsle, który zapytał go o ukrywających się Mandalorian. Jango w strachu powiedział, że ojciec dał rano jedzenie żebrakowi w wojskowych butach. Vizsla zabrał chłopaka do jego domu, a następnie brutalnie przepytał jego ojca. W pewnej chwili Mandalorianin trzymający Janga został zastrzelony, a chłopak uciekł w pole zboża. W tym czasie cała jego rodzina została zastrzelona. Jango uciekając trafił na ukrywających się Mandalorian. Vizsla nakazał podpalić pola, by ostatecznie pozbyć się swych wrogów. Jednak Jango znał okolicę i zaprowadził nowo poznanych wojowników do tunelu nawadniającego, gdzie ukryli się przed ogniem. Później Jango zaprowadził oddział Mereela do miasta, gdzie razem zastawili pułapkę na Straż Śmierci. W wyniku zasadzki większość wojowników Vizsli zginęło. Jango w międzyczasie zabił Mandalorianina, który zastrzelił jego ojca. Po skończonej bitwie Jango został zabrany przez Mereela...

Bohaterowie

Wydanie zbiorcze


Jango Fett: Łowy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!