Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Stacja Meliflar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stacja Meliflar
Podstawowe dane
Specyfikacja techniczna
Różne
Region: Zewnętrzne Rubieże [1]
Sektor: Sektor Mortex [1]
Układ: Układ Mendebatt
Rola: Baza przemytników
Dowódca: Hallaf
Przynależność: Przemytnicy Hallafa


Stacja Meliflar była stacją kosmiczną położoną w układzie Mendenbatt, w sektorze Mortex znajdującym się w Zewnętrznych Rubieżach[1] galaktyki. Około roku 44 ABY była kontrolowana przez przemytników dowodzonych przez Hallafa.

Historia

W 44 roku po bitwie o Yavin do stacji zadokował Ship, którym leciała Abeloth uciekająca przed Wielkim Mistrzem Jedi, Lukiem Skywalkerem oraz jego synem, Benem, i Vestarą Khai. Dzięki zaszczepieniu w Fali, córce Hallafa, energii ciemnej strony Mocy, wymusiła na przemytniku zastawienie pułapki na Jedi. Mieli oni wysadzić rękaw cumowniczy, w chwili gdy znajdowaliby się w nim ludzie ścigający Abeloth. Część załogi stacji uznała jednak, że wybuch mógłby zniszczyć lub uszkodzić Jade Shadow, którym podróżowali Skywalkerowie. Pod wodzą Cardyi uwięzili oni Hallafa oraz jego córkę i zastawili pułapkę na Jedi bez wykorzystywania ładunków wybuchowych.

Gdy Jade Shadow przycumował do stacji, rozpętała się krótka potyczka między załogą statku a przemytnikami. Wkrótce mieszkańcy stacji musieli się poddać, a następnie Cardya opowiedziała Luke'owi całą historię i zaprowadziła do celi, w której przetrzymywany był Hallaf z córką. Mistrz Jedi, gdy zapoznał się z sytuacją, postanowił pomóc dziewczynie i za pomocą techniki podobnej do wyrywania nerwów używanej przez Theran Nasłuchiwaczy usunął energię ciemnej strony z ciała Fali przywracając ją tym samym do pełni zmysłów. Po tym wydarzeniu załoga Jade Shadow wyruszyła w dalszą pogoń za Abeloth.

Charakterystyka

Tak samo jak znaczna część stacji kosmicznych, których załoga nie miała dostępu do najnowszych technologii, stacja Meliflar przypominała nieregularny zbiór kapsuł i modułów. Jednym z nich był moduł składowy produkcji Kuat Drive Yards. Na terenie stacji znajdowało się przynajmniej osiem cel, centrum dowodzenia oraz kwatery mieszkalne. Wszyscy mieszkańcy stacji byli przemytnikami.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!