Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Wyrywanie nerwów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Wyrywanie nerwów, zwane również mnemoterapią, to technika opracowana przez Theran Nasłuchiwaczy. Pozwalała ona na dotarcie do najdalszych i najbardziej skrytych wspomnień pacjenta i pozbycie się ich, lecząc w ten sposób traumę. Tak samo jak inne techniki Theran, nauczyły ich jej tsile, myślące kryształy. Dzięki temu jej stosowanie, mimo że opiera się na Mocy, nie wywołuje burz Mocy na Nam Chorios.

Przebieg rytuału

Na początku uzdrowiciel musi wprowadzić pacjenta w stan mesmeryczny, w którym wzmocniona jest jego więź umysłowa z Mocą. Aby tego dokonać, osoba pragnąca uleczenia musi całkowicie zaufać uzdrowicielowi, aby ten mógł stworzyć klucz umożliwiający mu na wywołanie transu. Następnie przeszukuje jego wspomnienia, aby znaleźć te, które wywołują traumę. Gdy je odnajdzie, otacza je swoją jaźnią i powoli usuwa z umysłu pacjenta. Nasłuchiwacze uważają, że usuniętych przeżyć nie powinno się niszczyć, więc uzdrowiciel przyjmuje je do siebie.

W czasie rytuału można posłużyć się specjalną geodą w kształcie misy, aby umożliwić innym obserwację tego co się dzieje.

Inne zastosowania

Znani użytkownicy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!