Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Star Wars: Szpieg Rebelii

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SWA1.png
Star Wars: Szpieg Rebelii
Scenariusz Kieron Gillen[1]
Rysunki Angel Unzueta[1]
Redakcja Jordan D. White
Tytuł oryginalny Star Wars Annual 1
Wydanie polskie Egmont Polska
9 grudnia 2016
(w Star Wars Komiks 6/2016)
Wydanie USA Marvel Comics
9 grudnia 2015
Okładka John Cassaday[1]
Liczba zeszytów 1/2
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 40[1]
Cena
Czas akcji Między 0 BBY a 3 ABY
Następny Star Wars: Leia w ukryciu


Star Wars: Szpieg Rebelii (Star Wars Annual 1) to specjalny zeszyt serii Star Wars wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w Stanach Zjednoczonych 9 grudnia 2015 roku. W Polsce został wydany 9 grudnia 2016 roku na łamach Star Wars Komiks 6/2016 wydawnictwa Egmont Polska. Komiks jest częścią kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group. Scenariusz komiksu opracował Kieron Gillen, za rysunki odpowiada Angel Unzueta, a okładkę stworzył John Cassaday.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Galactic espionage hits the Empire- hard! Eneb Ray has been undercover in the Imperial bureaucracy for years...but now, he's the only chance to save Rebel sympathetic senators!(Marvel Comics, 2015[1])

Streszczenie

Na Coruscant przylatuje rebeliancki agent Eneb Ray. Udaje on imperialnego sojusznika o imieniu Tharius Demo. Kiedy przychodzi do swojego apartamentu, nawiązuje połączenie hologramowe z księżniczką Leią. Namawia go ona do pomocy w uwolnieniu senatorów, czekających na egzekucję w więzieniu Arrth-Eno. Eneb początkowo stwierdza, że jest to niemożliwe, lecz po zapewnieniach Lei, że wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik, daje się namówić na ryzykowną akcję. Podpięty hakiem do transportowca, dolatuje do więzienia. Zeskakuje na jedna z platform, po czym wspina się coraz wyżej, aż dociera do włazu wentylacyjnego. Wychodzi z niego nad jednym z korytarzy, po czym atakuje strażnika i otwiera cele senatorów. Już chce uciekać, kiedy to jedna z senatorek, Nadea Tural, mówi mu, zę niedługo będzie tu Palpatine. Eneb decyduje się go pojmać. Idzie do centrum dowodzenia i zamyka przebywających tam oficerów w magazynku, z wyjątkiem jednej, Coleet, która twierdzi, że także jest szpiegiem. Razem kontaktują się z Leią i namawiają ją na przeprowadzenie ryzykownej akcji. Księżniczka postanawia przysłać do niego jak najwięcej innych szpiegów. Kiedy ci docierają na planetę, wraz z Enebem przebierają się w szaty senatorów i razem z kilkoma z nich, idą do nieświadomego niczego Palpatine'a, który ma przeprowadzić ich egzekucję, podczas gdy Coleet dowodzi wszystkim z centrum dowodzenia. W momencie dostrzeżenia imperatora, otwierają ogień i zaczyna się bitwa z jego strażnikami. Kiedy Palpatine zdaje sobie sprawę z tego, że jest w niebezpieczeństwie, odpala swoją Platformę repulsorową i wylatuje z pomieszczenia dachem, lecz Eneb w porę podczepia się do niej i wylatuje razem z nim. Docierają na górę, gdzie Palpatine zaczyna biec w stronę promu. W tym momencie Ray otwiera ogień ze swojego blastera i zabija go. Nagle nad nim pojawia się prom, z którego wychyla się Palpatine. Okazuje się, że osoba którą zabił, była jedynie sobowtórem. Eneb wskakuje na statek, po czym imperator wysadza więzienie w powietrze, a następnie razi rebelianta błyskawicą Mocy. Puszcza się statku, lecz kiedy spada, udaje mu się trafić hakiem o taksówkę powietrzną. Nic jednak z tego nie wynika i spada na ziemię. Przechodząc ulicami Galactic City widzi jak Palpatine nadaje w holonecie wiadomość o tym, że Rebelia wykorzystała senatorów, a kiedy stali się nieprzydatni, brutalnie ich zabiła. Ray idzie do hangaru i zabierając swój statek opuszcza Coruscant.

Zawartość

Galeria

Przypisy

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!