Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ucieczka zbuntowanych androidów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Ucieczka zbuntowanych androidów to słynna na całą Galaktykę ucieczka droidów z Kessel, która odbyła się jakiś czas po bitwie o Yavin.

Historia

W roku 0 BBY Darth Vader schwytał księżniczkę Leię Organę na jej statku, Tantive IV. Na owym statku przebywał w tym czasie droid o imieniu Skrzypek. Skrzypek i jeszcze kilka androidów przetransportowano na Kessel, gdzie przydzielono im różne zadania. Wkrótce Skrzypek zdołał namówić prawie wszystkie androidy na rzekome zwiedzanie imperialnego frachtowca, który przybył w tym czasie na Kessel. Wszystkie droidy pojawiły się na statku, aczkolwiek przychodziły parami, aby nie wzbudzić podejrzeń. Skrzypkowi udało się przeprogramować automatycznego pilota frachtowca i kazał mu lecieć jak najniżej przez kilkaset kilometrów. Wszystko po to, żeby znaleźć się poza zasięgiem ostrzału z komsmoportu. Nie mieli jednak przyjemnej podróży, gdyż statek leciał bardzo nisko, a wokół wszędzie były łańcuchy górskie, przez co statek wykonywał "dzikie harce".

Droidom udało się jednak dotrzeć do Sojuszu i przekazali mu statek, oraz cenne informacje na temat Kessel. W nagrodę za swoje zasługi, Skrzypek został wyzwolony.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!