Śmigacz typu ISP

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Śmigacz typu ISP
Podstawowe dane
Producent: Uulshos Manufacturing[1]
Model: ISP
Rodzaj: Śmigacz
Specyfikacja techniczna
Długość: 5 m[1]
Silniki:
Prędkość w atmosferze: 100 km/h[1]
Hipernapęd: Brak
Uzbrojenie: 2 bliźniacze działka blasterowe[1]
Różne
Załoga:
Rola: Użycie militarne[2]
Przynależność:Śmigacz typu ISP, nazywany też śmigaczem bagiennym klonów, był modelem śmigacza produkcji Uulshos Manufacturing. Z modelu tego korzystała Republika Galaktyczna w okresie wojen klonów.

Charakterystyka

Śmigacze typu ISP produkowane były przez firmę Uulshos Manufacturing. Mierzyły 5 m długości i rozpędzały się do 100 km/h. Pojazd uzbrojony był w 2 bliźniacze działka blasterowe. Zaprojektowany został z myślą o patrolowaniu terenów bagiennych i zbudowany na bazie skutera BARC, dzięki czemu radził sobie dobrze w każdym terenie. Posiadał także wbudowany silnik repulsorowy i silnik turbowentylatorowy umieszczony na rufie, które razem pozwalały mu na stosunkowo szybkie poruszanie się po powierzchni. Załoga pojazdu składała się z 1 pilota i 1 strzelca, który obsługiwał działa zdolne unieruchomić pojazdy znacznie większe od niego.

Historia

W czasie wojen klonów ze śmigaczy tego typu korzystała Republika Galaktyczna, która włączyła ISP do wyposażenia Wielkie Armii Republiki. Oddziały klonów korzystały z nich między innymi podczas bitwy o Kashyyyk i bitwy o Felucję.

Przypisy

Źródła