Śmigacz ISP

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Śmigacz ISP
Podstawowe dane
Rodzaj: Śmigacz
Specyfikacja techniczna
Uzbrojenie: 2 dwulufowe działka laserowe
Różne
Załoga:
Pasażerowie: Brak
Rola: Śmigacz bojowy
Przynależność:Śmigacz ISP (ang. Infantry Support Platform) był śmigaczem bojowym, przystosowanym do działania na bagnach i w lasach. Pojazd ten powstał na potrzeby Wielkiej Armii Republiki.

Charakterystyka

Śmigacz bojowy ISP był dwuosobowym pojazdem przystosowanym do działania na terenach bagiennych, podmokłych, oraz w lasach. Do jego obsługi potrzebnych było dwóch członków załogi: pilota i kanoniera, obsługującego dwa podwójne działa laserowe, ulokowane z przodu pojazdu.

Historia

Wojny klonów

Śmigacze ISP na Felucji w 19 BBY.

Śmigacze bojowe ISP zostały wyprodukowane na potrzeby Wielkiej Armii Republiki i znalazły się na jej wyposażeniu w trakcie wojen klonów. Wykorzystywano je podczas bitew rozgrywanych w środowiskach leśnych i podmokłych. Spora ilość takich pojazdów została użyta podczas bitwy o Kashyyyk przez żołnierzy 41 Elitarnego Legionu oraz starcia na Felucji przez siły 327 Korpusu Galaktycznego.

Dalsze losy

Po zakończeniu wojen klonów przez pewien czas śmigacze tego typu pozostawały na usługach Armii Imperialnej. Pewna ilość egzemplarzy pojazdów tego typu trafiła w ręce Sojuszu Rebeliantów oraz organizacji przestępczych, takich jak Czarne Słońce, Kartel Huttów, Konsorcjum Zanna czy zorganizowane grupy pirackie

Źródła