Akku Seii

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Akku Seii.

Akku Seii był anzackim mistrzem sztuk walki, szkoleniowcem dla całych legionów zabójców. Jednym z jego najbardziej szczególnych uczniów był mistrz Jedi Tholme.

Biografia

"Ktoś, kogo respektuję, ale na pewno nie przyjaciel"[1][2]
Tholme o Akku Seii.

Akku postrzegany był jako jeden z najlepszych nauczycieli na całym Anzacie. Oprócz Tholme'a, innym jego znanym uczniem był Katichak. Podczas wojen klonów mistrz Seii miał przypuszczalnie ponad tysiąc lat, jednak ciężko jest ustalić dokładniejszą datę jego urodzin.

W ostatnim roku wojen klonów na Anzat przybył z propozycją mroczny Jedi Sora Bulq. Zdołał nakłonić wszystkich mistrzów Anzati oprócz Akku do podjęcia się treningu nowej armii dla Separatystów: klonów Morgukai na Saleucami. Wiekowy Anzat pozostał na planecie, dalej szkoląc młodych uczniów. Gdy przybył do niego Tholme, wypytując o akcje Bulqa, nie mógł mu zdradzić szczegółów kontraktu - zabraniał mu tego kodeks honorowy. Jednakże dał byłemu uczniowi wskazówkę, uświadamiając że wszyscy pozostali mistrzowie wyjechali. Znany był z tego, że trenował kilku a nawet kilkunastu uczniów, jeżeli była taka potrzeba. Jego rodzima planeta znajduje sie wewnątrz środkowych rubieży. Akku Seii był mistrzem sztuk walki zabójcy i poinstruował go, w jaki sposób powinien być mistrzem Jedi Tholme i zabójcą Katichak. Wiele lat później, w czasie Wojen Klonów, Seii zawarła kontrakt na Mroczną Jedi Sora Bulq i Konfederację Niezależnych Systemów, po czym Seii wyszkolił także wielu wojowników Morgukai w swojej sztuce. Ten gwałtowny napływ studentów doprowadził do niedoboru nauczycieli, dlatego seii musiał szkolić kilku uczniów jednocześnie, podczas gdy wcześniej szkolił tylko jednego ucznia. Był ostatnim instruktorem, który pozostał na Anzat i kontynuował szkolenie Anzati, podczas gdy inni nauczyciele udali się do Saleucami, aby wesprzeć Konfederację.

W 20 VSY Seii odwiedził jego były uczeń, Tholme, który od tego czasu wyrósł na mądrego Mistrza Jedi. Tholme przyjechał dowiedzieć się o swoim związku z Sora Bulq i Konfederacją. Jednak zgodnie z kodeksem honorowym Anzati, Seii nie ujawnił niczego o swoim kontrakcie. Zamiast tego uderzył swojego ucznia Anzati w szyję Jedi, którą Tholme mogła pokonać. Po walce Seii wezwał Jedi do opuszczenia Anzat, ponieważ nie mógł mu pomóc.

Przypisy

  1. Tropiony
  2. "Someone I respect, but definitely not a friend.

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.