Bin-Garda-Zon

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Bin-Garda-Zon
Miejsce pochodzenia: Cerea
Rasa: Cereanin
Kolor włosów: Czarne, potem siwe
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry: Jasna
Profesja: Przestępca
Bin-Garda-Zon to cereański przywódca bandytów pustoszących planetę Cerea, żyjący w schyłkowym okresie istnienia Republiki.

Biografia

Niewiele wiadomo o wczesnym życiu Bin-Gardy-Zona. Najprawdopodobniej pokonał niegdyś wodza grupy cereańskich bandytów i objął nad nimi kontrolę. Jego siła i brutalność były dobrze znane mieszkańcom wiosek, których gospodarstwa obrabiał z wszelkich dóbr, łącznie z dziećmi o płci męskiej, gdyż na Cerei rodziło się bardzo mało chłopców. Podczas jednego z takich rabunków Bin-Garda stracił pół dłoni. Napady te dały też początek historiom, w których mówiono, że bandyta miał sto żon i porwał sobie dwudziestu synów. Gdy Jedi An'ya Kuro przybyła zabrać Ki-Adi-Mundiego z planety, by poddać go szkoleniu, Bin-Garda przybył do gospodarstwa i bezlitośnie pobił ojca Cereanina. Ki-Adi-Mundi postanowił zemścić się na bandycie.

Po wielu latach panowania, Bin-Garda przegrał walkę z kobietą, która towarzyszyła mu w rabunkach. Poprzysiągł sobie, że znów obejmie kontrolę nad bandytami, został jednak zdegradowany do roli służącego, głównie pasącego oorgi. W tym czasie na Cereę wrócił Ki-Adi-Mundi. Po dotarciu do kryjówki bandytów wyzwał ich przywódczynię na pojedynek. Pokonany przez kobietę, spotkał Bin-Gardę, wtedy już słabego i podupadłego na zdrowiu. Cereanin groził przybyszowi, lecz Ki-Adi-Mundi pokonał byłego przywódcę i zmierzył się po raz drugi z kobietą, którą pokonał. Następnie kazał opryszkom wynosić się z kryjówki, czego posłuchali wszyscy oprócz Bin-Gardy. Służący rzucił w Ki-Adi-Mundiego sztyletem, lecz ten zmienił jego tor lotu. Postanowił zostawić Bin-Gardę bez władzy i w roli służącego. Uznał, że nie ma dla niego większej kary niż ta, jaką sam sobie wyznaczył.

Źródła