Cereanie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Cereanie
Planeta macierzysta: Cerea
Język: Basic
Wzrost: 1,9-2 m
Kolor skóry: Biała, beżowa, różowa, jasnobrązowa
Cechy charakterystyczne: Dwa serca
Zdolności: Wyjątkowo podzielna uwaga
Cereanie to rasa humanoidalna, pochodząca z położonej w Środkowych Rubieżach planety Cerea. Specyficzne zdolności intelektualne pozwalały przedstawicielom tej rasy spoglądać na zagadnienia z wielu punktów widzenia, co sprawiało, że byli niedoścignieni w rozwiązywaniu problemów.

Podczas gdy ich intelekt był sławny, ich zdolności przywódcze w bitwach pozostawały prawie niezauważane. Cereanie byli z natury łagodni, ale postawieni w sytuacji zagrażającej życiu stawali się dzicy i nieustraszeni, przez co inspirowali do walki innych.

Wygląd

Cereanie mieli wydłużone czaszki, w których umieszczone były duże mózgi. To właśnie dzięki nim byli oni zdolni myśleć o kilku rzeczach na raz. Cereanie mieli też dodatkowe, umieszczone w głowie serce, które dostarczało krwi do mózgów.

Męscy osobnicy tego gatunku starzeli się szybciej niż kobiety. Z tego powodu małżeństwa poligamiczne były konieczne do przedłużenia gatunku. Jeden osobnik płci męskiej miał zazwyczaj jedną najważniejszą żonę i od czterech do dziesięciu innych żon. Nawet mistrz Jedi Ki-Adi-Mundi dostał od Rady Jedi pozwolenie na zawarcie małżeństwa z pięcioma Cereankami, z którymi miał siedmioro dzieci.

Historia

Cereanie cenili sobie życie na swojej mało rozwiniętej technologicznie planecie i rzadko ją opuszczali. Jednakże w ostatnich latach istnienia Republiki młode pokolenie zapragnęło posiadać takie same rzeczy jak ich rówieśnicy na innych planetach, jak np. skutery rakietowe. Doprowadziło to do konfliktu pokoleń. Bunt udało się stłumić Ki-Adi-Mundiemu, który został Strażnikiem Cereii. Podczas wojen klonów Ki-Adi musiał jednak zrezygnować z tej roli na rzecz Tarra Seirra, który później także musiał opuścić Cereę. Z tego powodu planeta pozostała niechroniona i zarówno Separatyści jak i Republika walczyli o kontrolę nad nią. W wyniku bitew zginęło ponad milion Cerean i po zakończeniu wojen klonów Cereanie jeszcze bardziej się odizolowali.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Cerean.
Zobacz przedstawicieli
rasy Cerean.
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Akademii Power of the Light Side. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Akademii.